התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

למודדי הכולסטרול: איך להוריד את הכולסטרול הרע ל-54
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 24.11.2014 23:03
מחקר חדש של איגוד רופאי הלב האמריקניים מצא שהסטטינים להורדת כולסטרול אמנם עובדים, אבל גילה כי האזטימיבים עובדים טוב יותר ועם פחות תופעות לוואי

המלחמה בכולסטרול הרע

תרופות להורדת כולסטרול והגנה מפני התקפי לב ושבץ הן כה אפקטיביות, עד שכמעט ולא היו אירועי לב בקרב 18,000 משתתפי מחקר אמריקני חדש שנמשך 6 שנים - אנשים שחוו התקפי לב או כאבי חזה שהביאו אותם לבית חולים.

המסקנה: הכדורים להורדת כולסטרול עובדים!

הסטטינים הם עדיין הטיפול הפופולארי ביותר להורדת כולסטרול והגנה מפני התקפי לב ושבץ, אבל המחקר החדש, שנעשה בחסות איגוד רופאי הלב האמריקניים, בדק גם סוג תרופה אחרת להורדת כולסטרול - אזטימיב, ומצא שהיא עובדת אפילו טוב יותר מהסטטינים, הבעייתיים בשל תופעות הלוואי מהם.

בעוד סטטינים מורידים את רמות ה-LDL באמצעות מניעת היווצרותו, אזטימיב מוריד את רמתו באמצעות מניעת ספיגת כולסטרול בקיבה ויתרונו במיעוט תופעות הלוואי.

משתתפי המחקר חולקו בצורה אקראית ל-2 קבוצות - אחת קיבלה סטטינים, והשנייה שילוב של סטטינים ואזטימיב. לאחר 6 שנים, 2 הקבוצות סיימו את הניסוי עם רמות LDL ('הכולסטרול הרע') נמוכות. מי שקיבלו את תרופה ממשפחת הסטטין סיימו את הניסוי עם רמת LDL ממוצעת של 69... מי שקיבלו כדור המשלב סטטין ואזטימיב, סיימו את הניסוי עם רמת LDL ממוצעת של 54.

למרות שכאמור כמעט ולא היו אירועי לב בקרב משתתפי המחקר בולעי הכדורים, בכל זאת היו פחות אירועי לב - ממוות ועד אשפוזים בשל כאבי חזה, בקרב מי שנטלו את כדור הקומבינציה ששילב סטטין ואזטימיב.

רוב רופאי הלב בארה"ב רושמים למטופליהם תרופות ממשפחת הסטטינים, ורק 17% מנוטלי התרופות להורדת כולסטרול משתמשים באזטימיב.

לכל הכתבות החדשות

אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה