התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

המרכז האמריקני לפיקוח ומניעת מחלות מנסה להחזיר את הנימוֹלים לאופנה
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 03.12.2014 17:33
מודאג מירידה בשיעור הנימולים בארה"ב, ה-CDC טוען שגברים נימולים נמצאים בסיכון נמוך בהרבה להידבק באיידס ובמחלות מין אחרות בהשוואה ללא נימולים

ברית מילה - טוב גם לגויים

 

ובכן, ברית מילה IN גם לגויים. המרכז האמריקני לפיקוח ומניעת מחלות (CDC) - מודאג מירידה בשיעור הנימולים בארה"ב, פירסם המלצה המעודדת ביצוע מילה בנילודים זכרים, ומדגיש כי התועלת הרבה בביצוע מילה שווה את מעט הסיכונים הכרוכים בביצועה.

חוקרי ה-CDC בחנו עשרות מחקרים מדעיים לפני שהגיעו למסקנתם הנחרצת: מילת גברים זה טוב בתנאי שהיא מבוצעת "באופן רפואי קפדני". לא רק ליהודים.

כך, למשל, נמצא כי גברים נימולים נמצאים בסיכון נמוך בהרבה להידבק באיידס ובמחלות מין אחרות (טריכומונס, וגינוזיס חיידקי, אך המילה לא מגנה מפני עגבת או זיבה). זאת  בהשוואה לגברים שאינם נימולים.

מסמך ה-CDC גם מציג מחקר שמצא כי סיכון ההדבקה המופחתת בקרב גברים נימולים נעוץ במבנה העורלה: השכבה הפנימית של העורלה, המוקוזה, מכילה תאים הפגיעים לנגיף האיידס. אצל גברים שאינם נימולים העורלה ארוכה יותר, ולכן קל לנגיף לשהות בשכבה הפנימית ולעבור הלאה.

המרכז לפיקוח ומניעת מחלות ממליץ להשיק קמפיין שישכנע הורי ילודים זכרים לבצע בהם מילה בימים הראשונים שלאחר הלידה.

כרגע, ברית מילה היא OUT בקרב הלא-יהודים, לאחר הפרסומים על כמה תינוקות יהודים בניו יורק שנפגעו במהלך ברית המילה. עדיין, 58% מהגברים בארה"ב נימולים, אך זוהי ירידה של 10% בהשוואה למצב שהיה בתחילת שנות ה-80, ובעשור האחרון נרשמת ירידה מתמדת במספר המילות.

לכל הכתבות החדשות

אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה