התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

פתרון אולטימטיבי להרזייה אושר בארה"ב: שתל אלקטרוני
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 15.01.2015 16:12
הוא מושתל בניתוח לתוך חלל הבטן וישגר אותות חשמליים שישקרו את המוח שהקיבה מלאה. הרופא ישלוט מבחוץ, ואתם תוכלו להוריד עד 10% ממשקלכם

דרך חדשה להפחתת משקל יתר: השתלת שתל אלקטרוני שמרמה את המוח

האם יתכן שנמצא הפתרון האולטימטיבי להרזייה? מינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) חושב שכן, ואישר להתחיל לשווק את מה שבלי ספק יהיה 'הצעקה הבאה' בתחום ההיפטרות משומן עודף - בעיה של יותר משליש מאזרחי ארה"ב.

מדובר בשתל אלקטרוני שיישא את השם Maestro Rechargeable, פטנט של חברת EnteroMedics (בתצלום מימין, מערכת השליטה החיצונית שלו).

הוא יושתל בניתוח לתוך חלל הבטן ומשם ישגר אותות חשמליים לעצב המוחי שנקרא 'ואגוס', מה שישכנע אותו לסמן למוח שהקיבה מלאה ואנו שבעים ומלאים עד תום; וזו הדרך הכי-טובה להרזות.

מה שיפה, הרופא יכול לכוון ולשלוט בפעילות השתל מחוץ לגוף.

השתל עבר סדרות ניסויים, והוכיח מעל לכל ספק את יכולתו לגרום להרזייה אפקטיבית יותר ממשטר דיאטה. עם זאת, השתל אינו מסוגל להפחית יותר מ-10% ממשקל הגוף. אבל מומחי ה-FDA קבעו שהתוצאות מרשימות מספיק כדי לאשר את שיווקו של המכשיר.

תופעות לוואי שדווחו במהלך הניסויים כללו בעיקר תופעות המלוות כל השתלה - בחילות, כאב, הקאות, או סיבוכי דימום וזיהום.

בשלב ראשון, השתל מאושר לשימוש במטופלים מגיל 18 ומעלה הסובלים מהשמנת יתר קיצונית (BMI - חלוקת המשקל בגובה בריבוע - 35 עד 45). בהמשך יאושר השימוש גם למטופלים הסובלים מסיבוכי השמנה - כמו מחלות כלי דם וסוכרת.

על פניו נראה פטנט ההרזייה החדש כיעיל ופשוט יותר מטיפולים כירורגיים להשמנת יתר כמו קיצור קיבה או החדרת בלון מתנפח לקיבה

לכל הכתבות החדשות

אילוסטרציה: freedigitalphotos.net; צילום המוצר: יח"צ

הוסף תגובה חדשה