התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

נגיף השפעת ניצח השנה את החיסון
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 17.01.2015 19:28
רשויות הבריאות האמריקניות הכריזו על "מגפה", לאחר ש-45 בני אדם, כמחציתם ילדים, מתו עד כה החורף הזה משפעת, ופירסמו מדריך מתי לרוץ לרופא

אופס, שפעת!

בשורה אחת: החיסון לשפעת שניתן השנה בארצות הברית עובד באופן מוגבל בלבד, שכן הנגיף השכיח H3N2 הצליח לפתח מוטציה שיצרה עמידות לחיסון.

45 בני אדם בארה"ב מתו עד עכשיו החורף הזה משפעת, למרות שחוסנו מפניה - בהם 19 ילדים, וזו הסיבה שהמרכז לבקרת מחלות האמריקני הכריז בסוף השבוע שמדובר ב"מגפה" של ממש.

מסתבר כי החיסון השנה מצליח להפחית את הסיכון ללקות בשפעת רק ב-23%. לא מספיק! והחורף כבר בעיצומו, כאן שאין לחברות התרופות מספיק זמן לייצר חיסונים מעודכנים שיתגברו על הזן העמיד.

למרות זאת, משרד הבריאות האמריקני קרא לציבור להמשיך ולהתחסן, מאחר שהתרכיב עדיין מגן היטב מפני שאר זני שפעת, שעלולים אף הם לגרום לסיבוכםי, בעיקר אצל ילדים, נשים בהריון וקשישים.

במקביל הונחו הרופאים לרשום לחולי שפעת תרופות המעכבות את שכפול נגיפי השפעת.

בשנה הבאה, מקווים במשרד הבריאות האמריקני, יכלול החיסון גם את גרסת הנגיף העמיד, בתקווה שלא תצוץ בקירבו מוטציה חדשה.

ובינתיים מזכירים לנו ששפעת מלווה בחום גבוה ותסמינים נוספים המתפרצים כולם ביום אחד, ויש לפנות לרופא במצב של חום ממושך מעל 5 ימים... בכל מצב של קוצר נשימה המתבטא בכיחלון בשפתיים... או נשימת יתר (תינוקות: מעל 50 נשימות בדקה, ילדים מעל 40 נשימות בדקה, מבוגרים מעל 20 נשימות בדקה)... בכל מצב של הופעת פריחה נקודתית אדומה על העור שאינה נעלמת בלחיצה או מתיחה של העור... ובוודאי אם מתרחשת ירידה במצב ההכרה, בלבול, או חוסר יציבות בהליכה.

לכל הכתבות החדשות

צילום: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה