התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

למה אנחנו לא ישנים?
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 03.02.2015 20:04
המלצות חדשות בארה"ב קובעות (לפי הגיל) מתי צריך כיבוי אורות כדי לשמור על בריאות תקינה. כי חוסר שינה מוביל להשמנה, דיכאון, סוכרת ומחלות כלי דם

למה אנחנו כל כך עייפים?

בשורה אחת: אנחנו לא ישנים מספיק!

גם לישון צריך לדעת ובכמות הנכונה. The National Sleep Foundation (יש דבר כזה) -  ארגון ללא מטרות רווח שנועד לקדם שינה בריאה ובטוחה - פירסם בימים אלה המלצות חדשות, מעודכנות, שנכתבו ע"י 18 מדענים וחוקרים ממוסדות בריאות מובילים בארה"ב, שדנו למעלה מ-300 מחקרים.

בעיות השינה שלנו מחמירות עם השנים, ואנחנו ישנים פחות מאשר בני מיננו בעבר. חוסר בשינה, במיוחד אצל צעירים, עלול להוביל להשמנה, דיכאון, סוכרת ומחלות כלי דם בגילאים מתקדמים יותר. עייפות גם גורמת חוסר ריכוז וחוסר סבלנות.

כמות "השינה הנכונה" משתנה, כמובן, מאדם לאדם, אבל קיים משך שינה רצוי לכל קבוצת גיל; ובעקרון, ככל שמתבגרים אפשר להסתפק בפחות שעות שינה.

הנה ההמלצות האחרונות:

* מגיל 65 ומעלה מומלץ לישון 7 עד 8 שעות.

בגילאים 18 עד 64 צריך לישון מעט יותר, 8 עד 9 שעות בלילה.

מגיל 14 עד 17 מומלץ לישון בין 8.5 ל-10 שעות ביום, ויש להיות מודעים לעןבדה שבעיות השינה של צעירים בני-עשרה הפכו לבעיה בריאותית זה מכבר.

בגילאים 6 עד 13 מומלץ לישון בין 9.5 ל-11 שעות ביום.

בגילאים 3 עד 5 שנים ילדים צריכים לישון בין 10.5 ל-13 שעות.

ילדים בין גיל שנה לשנתיים צריכים לישון בין 11 ל-14 שעות ביום.

תינוקות מגיל 4 עד 11 חודשים צריכים לישון בין 12 ל-15 שעות ביום.

ופעוטות מגיל לידה ועד גיל 3 חודשים צריכים לישון בין 14 ל-17 שעות ביום.

הנתונים הללו מתווספים להמלצת ארגון רופאי הילדים האמריקני, שהציע לאחרונה לדחות את שעת ההתחלה של הלימודים בחטיבות הביניים ובתיכונים לשעה 8:30 בבוקר כדי לתת לילדים לישון יותר. לפי המלצות הרופאים, דחיית שעת ההתחלה של השיעור הראשון תתרום לבריאות הילדים ותשפר את הישגיהם הלימודיים.

למה אנחנו ישנים פחות?

אחת התיאוריות שנבדקת, מאשימה בחוסר השינה שלנו את התופעה הקרויה "זיהום אור", והיא נגרמת מהאור הכחול שמוקרן עלינו בשנתו ממסכים שונים, כמו הטלפון הסלולארי שמונח ליד המיטה, מסך הטלוויזיה ממול (גם אם הוא כבוי), טאבלט וכו'. הסברה היא שזיהום אור מעכב את יצור המלוטנין - הורמון השינה, ובכך נמנעת שינה איכותית. כנראה שגם לתזונה כבדה יש חלק בבעיות השינה המתרבות בעולם המערבי.

לילה טוב!

לכל הכתבות החדשות

צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה