התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

המהפכה הבריאותית של המאה: כולסטרול OUT
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 11.02.2015 21:46
כל מה שידעתם על כולסטרול - תתחילו לשכוח. הוא לא מהווה סכנה לבריאות, לא גורם לסיכון מוגבר לחטוף מחלות לב וכלי דם והנטייה לערכים גבוהים שלו היא תורשתית

בחזרה לשומן

בשורה אחת: כל מה שחשבתם על כולסטרול - תשכחו!!!

הוא לא מהווה סכנה לבריאות ולא גורם לסיכון מוגבר לחטוף מחלות לב וכלי דם.

מעכשיו אמרו: מרבית הכולסטרול "הרע" בגופנו נוצר ע"י הכבד ואינו מגיע מן המזון, והנטייה לערכים גבוהים של כולסטרול היא תורשתית ואינה קשורה כלל לכמות השומנים הנצרכת.

זוהי מסקנתם של חוקרי "האיגוד האמריקני לתזונה", שקובעים כי לאחר שבחנו עשרות שנים של מחקרים,הם הגיעו למסקנה שהטענות נגד כולסטרול במזון אינן מבוססות! ובמילים אחרות: תזונה עתירת כולסטרול אינה גורמת ישירות לעלייה ברמות הכולסטרול בדם, והכולסטרול אינו מהווה סיכון מוגבר לא למחלות לב, לא לחסימות כלי דם, לא לטרשת העורקים, ולא להתקפי לב ושבץ מוחי.

 

"פצצת אטום"

בחוגי הרפואה - ובעיקר בקרב יצרני התרופות, מדובר ב"פצצת אטום שהוטלת על תעשיית התרופות ותחליפי המזון מנוטרלי כולסטרול", כפי שהתבטא קרדיולוג ישראלי-אמריקני בכיר בבית החולים "סיידר סיני" בלוס אנג'לס. לאחר שבחן היטב את ההמלצות החדשות, הוא מיסב את תשומת הלב שבמסמך הרפואי החדש לא נטען שערכים גבוהים של כולסטרול בדם אינם מסוכנים.

ואכן, ההנחיות החדשות עדיין מזהירות חולי סוכרת וחולים עם בעיות בריאות אחרות, שעדיין צריכים להימנע ממזונות עתירי כולסטרול בשל רמות השומנים הגבוהות שעדיין מהוות סכנה.

במשך שנים הזהירו אותנו מחמאה, גבינה צהובה, מרגרינה, מוצרי חלב אחרים עתירי שומן, בשר שמן. להזכיר - ההמלצות הרווחות בקרב הרופאים מאז תחילת שנות ה-80 היו לשמור על צריכת שומן שלא תעלה על יותר מ-30% מצריכת האנרגיה היומית ולא לצרוך יותר מ-10% שומן רווי.

תעשיית מיליארדים צמחה סביב בעיית הכולסטרול: חברות מזון מייצרות מוצרים דלי כולסטרול, קמפיינים ענקיים נלחמו בכולסטרול ה"רע", ותעשיית הכדורים מורידי הכולסטרול הפכה לתרנגולת הזהב של החברות לייצור תרופות.

השליכו את הכל לפח - ותחזרו לאכול כמו שהאדם נועד לאכול.

בתיאבון!

לכל הכתבות החדשות

צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה