התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

איך להלחם באלרגיות? לתת להם "במבה" כשהם קטנים
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 24.02.2015 15:48
לא, זאת לא פרסומת, אלא מסקנות מחקר חדש שמצא, כי האכלת ילדים במזון המכיל תירס וחמאת בוטנים יכולה דווקא למנוע אלרגיות בעתיד

במבה כפתרון נגד אלרגיות בגיל מבוגר

בשורה אחת: תנו לילדיכם במבה, או מזונות אחרים המכילים חמאת בוטנים - וכך תמנעו מהם את המטרד מספר 1 של העולם המערבי, אלרגיה לבוטנים.

מחקר חדש, שנערך ע"י חוקרים מאוניברסיטת סאות'ווסטרן שבטקסס, מביה"ס לרפואה של ביה"ח "מאונט סיני" בניו יורק ומבריטניה, מראה בבירור כי חשיפה מוקדמת למוצרי בוטנים מפחיתה באופן דרמטי את הסיכון לפתח אלרגיה לבוטנים; וממליץ לשנות את ההנחיות לגבי האכלת ילדים שעלולים להיות בסיכון לאלרגיית בוטנים.

שפני הנסיונות של המחקר היו עוללים בריטיים בני 4 עד 11 חודשים, שאובחנו כבעלי סיכון גבוה לפתח אלרגיה לבוטנים. הם חולקו בין 2 קבוצות: אחת שקיבלה באופן סדיר מזון שמכיל בוטנים; ושנייה שלא קיבלה מזון שמכיל בוטנים.

דפוסי ההאכלה נמשכו עד גיל 5, ונמצא שכל הילדים שצרכו מזון שכלל בוטנים נטו הרבה פחות להיות אלרגיים לבוטנים בהמשך ילדותם.

אחת ההשערות של המחקר היא, שדווקא מניעת בוטנים מתינוקות אחראית לגידול בשכיחות האלרגיות לבוטנים. וזאת בניגוד להמלצות אגודת רופאי הילדים בארה"ב, שלא לתת לילדים בסיכון לאלרגיות בוטנים.

כמובן שאסור להגזים. משתתפי המחקר צרכו כ-6 גרם חלבוני בוטנים בשבוע, שווה ערך ל-24 בוטנים, בחלוקה ל-3 ארוחות או יותר. המזון שנצרך היה במבה, מוצר הילדים הישראלי האהוב המיוצר מתירס וחמאת בוטנים.

המחקר פורסם בגיליון החדש של כתב העת הרפואי NEMJ

לכל הכתבות החדשות

איור: אסם

הוסף תגובה חדשה