התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

פעמיים הפוך: ככל ששותים יותר קפה, קטן הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 03.03.2015 17:51
מחקר חדש, שנערך ע"י הטכניון בחיפה ואוניברסיטת דרום קליפורניה, הוא הראשון בעולם שחשף קשר חד-משמעי בין המשקה האהוב למניעת 2 ממחלות הסרטן הממאירות ביותר

פעמיים הפוך

 

 

 

בשורה אחת: שתיית לפחות 2.5 כוסות קפה ביום מפחיתה בכ-60% את הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס או בסרטן החלחולת.

יותר מדי בשבילכם? גם צריכה מדודה יותר של קפה מפחיתה את הסיכון לחלות במחלה הממארת, אך ככל ששותים פחות קפה (או בכלל) הסיכון לחטוף אותה מעפיל.

המחקר החדש, שנערך במשותף ע"י חוקרים ישראלים וקליפורנים (הטכניון ובי"ח כרמל עם UCLA), הוא הראשון שמגיע למסקנה חד משמעית על הקשר בין קפה וסרטן המעי הגס, בהתבסס על נתונים שנלקחו מכ-8,500 ישראלים, מהם כ-5,000 שחלו בסרטן המעי הגס.

צריכת הקפה של משתתפי המחקר, החולים והבריאים, כללה העמקה לסוגי הקפה שהם צרכו וצורכים - ובמקביל למוצאם האתני של הנבדקים (השתתפו במחקר אשכנזים, ספרדים וערבים) שוקקלו הרגלי תזונה שוטפים, פעילות גופנית, נטילת תרופות ועוד.

המסקנה החשובה היא, כי די בשתיית כוס-וחצי קפה ביום כדי להפחית בכמעט שליש את הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס - בהשוואה למי ששותים כוס אחת בלבד או לא שותים קפה כלל.

גם בקרב צרכני קפה נטול קפאין נצפה סיכון מופחת לסרטן המעי הגס, אך נמוך יותר משותי הקפאין.

בין היתר גילה המחקר, כי ספרדים (כמעט 2 כוסות בממוצע ביום) שותים יותר קפה מאשכנזים (כוס וחצי), אבל הערבים לוקחים את כולם עם ממוצע של 3.1 כוסות ביום בממוצע.

לכל הכתבות החדשות

צילום: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה