התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

דיאטה למניעת אלצהיימר: הכירו את דיאטת MIND
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 22.03.2015 18:59
הדיאטה האמריקנית החדשה פותחה לאחר שנות מחקר רבות, ו(כמעט)כל אחד יכול לעמוד בה ולזכות להגנה מפני מחלת המוח האיומה. ראו את התפריט החדש שלכם

דיאטת MIND כוללת סלט ירקות מגוונים עם דגש על עלים ירוקיםדיאטת MIND כוללת סלט ירקות מגוונים עם דגש על עלים ירוקים

בשורה אחת: אם תאכלו נכון - ובעיקר תמנעו מסוכר ושומנים לא בריאים -לא רק שתרדו במשקל אלא גם יפחת מאוד הסיכון שבזקנתכם תסבלו ממחלת האלצהיימר הנוראית.

מחקר שנערך ב-Rush University שבשיקגו מכנה את הדיאטה הנדרשת MIND, כי היא משפיעה על המוח - ובעיקרה היא תזונה ים-תיכונית משופרת, שדבקות בה עשויה להוריד את הסיכון לחלות באלצהיימר ביותר מ-50%.

דיאטת MIND מצריכה תפריט יומי פשוט על בסיס צמחי וצריכה מוגבלת של מזון מהחי ושומנים רוויים - שכולל: דגנים מלאים (3 מנות), שעועית, ירקות מגוונים עם דגש על עלים ירוקים, מנת עוף או דג, מנת פירות יער (אוכמניות או תותים), מנת אגוזים ו... כוס יין.

כמו בכל דיאטה, השאלה היא - מה לא? לא חמאה ולא גבינה, לא בשר אדום ולא דברי מאפה, לא למזונות מטוגנים ומעובדים, ולא גדול לממתקים, לסוכרים ולחטיפים.

לצורך בחינת הדיאטה נבחרו 900 קשישים אמריקנים שבבדיקת הרגלי התזונה שלהם נמצא, כי ממילא הם שמרו על עקרונות בסיסיים של דיאטת MIND - ועורכי המחקר עקבו אחר גורלם במשך 5 שנים, תוך השוואה עם קבוצות מבוגרים אחרות בעלי הרגלי תזונה שונים.

נמצא, כי מי ששמר באופן מלא על דיאטת MIND הוריד את הסיכון שלו לחלות באלצהיימר ב-53%... מי ששמר על דיאטת MIND באופן חלקי, עדיין הפחית את הסיכון שלו לחלות באלצהיימר ב-35%... ובתוך כך גם נמצא, כי מי שדבק בדיאטה ים-תיכונית מלאה, מקטין הסיכון שלו לחלות במחלת המוח הקשה ב-54%.

לסיכום: החוקרים משוכנעים, שאנשים שיקפידו על דיאטת MIND באופן עקבי ולאורך שנים, יזכו בהגנה הטובה ביותר נגד מחלת המאה.

המחקר פורסם בגיליון החדש של כתב העת הרפואי של האגודה האמריקנית למלחמה באלצהיימר

לכל הכתבות החדשות

צילום: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה