התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

הוויאגרה נשארת בראש
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 11.04.2015 22:22
מחקר חדש מצא, כי התרופה הפופולארית היא גם היעילה ביותר לטיפוח זקפה, אך סטנדרה השמרנית יותר גורמת לפחות תופעות לוואי. ומה עם השאר

ויאגרה

בשורה אחת: הוויאגרה (Viagra) החביבה נשארת בראש כתרופה היעילה ביותר לבעיות זקפה. אך כשמדובר בתופעות לוואי -  הכי פחות מדווחים עליהן נוטלי התרופה סטנדרה, אלא שהיא גם הפחות יעילה בהשוואה למתחרותיה המזקיפות.

כדי להגיע לממצאים הללו, מחקר חדש סקר כ-150 מחקרים שנערכו ברחבי העולם על כדורי זקפה פופולאריים, שכולם בעלי תופעות לוואי הנובעות בעיקר כתוצאה מהתרחבות כלי דם לא רק באיבר המבוקש.

ככלל נמצא, כי כ-70% מנוטלי תרופות הזקפה מרוצים מהן ומפעולתן.

כאמור, היעילה מכולן היא הוויאגרה, שעובדת באופן יעיל ב-50% יותר מתרופות פלצבו (תרופות 'סתם', שאינן מכילות חומר פעיל).

התרופה הכי פחות יעילה היא סטנדרה, שעובדת יעיל יותר מתרופות פלצבו רק ב-30%, אך היא גם נמצאה כתרופה הגורמת להכי פחות תופעות לוואי - רק 1 מ-5 משתמשים דיווח על תופעת לוואי.

מבחר כדורים לעידוד זקפההתרופה לביטרה (Levitra) גרמה לתופעות לוואי בקרב 25% מהמשתמשים, בעוד שסיאליס (Cialis) - עוד מתחרה על המדף, גרמה לתופעות לוואי בשיעור של 22%, בדומה לוויאגרה.

לפי הערכות עורכי המחקר, לפחות 50% מהגברים מעל גיל 40 יסבלו מדרגה מסויימת של הפרעת זקפה. כ-80% מהפרעות הזקפה נגרמות מסיבות רפואיות - ממחלות לב ועד סוכרת.   

לכל הכתבות החדשות

צילומים: ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה