התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

מנפלאות הקפה: מאיץ ליבידו ומשפר את חיי המין
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 28.05.2015 18:02
קפה במיטה: מחקר אמריקני חדש מצא את הפתרון האולטימטיבי לבעיה הגלובאלית של ירידת הליבידו והחשק. זה עובד מצוין על גברים, קצת פחות על נשים

קפה במיטה להגברת החשק

אחרי שנים ארוכות שקפה וקפאין ספגו חבטות מכל עבר, בשנים האחרונות הקפה הוא לגמרי IN. לא רק נוגד חמצון מעולה, מפחית את קצב לב, משפר פעילות גופנית, מפחית את הסיכוי לסרטן המעי הגסעוזר לזכרון ומאריך חיים - מחקר חדש מוסיף, כי שתיית קפה בלי הגזמה, 2-3 כוסות ביום, 100 עד 170 מ"ג קפאין, יכולה לשפר באופן דרמטי את חיי המין של גברים ולהשפיע גם על חיי המין של נשים אם כי באופן פחות דרמטי.

כך עולה מתוצאות מחקר אמריקני חדש, שנערך בפקולטה למדעי הבריאות של אוניברסיטת טקסס, על קבוצות בדיקה שכללו 4,000 גברים אמריקאיים בגילאים שונים שצורכים מינימום 85 מ"ג קפאין ביום, ו-4,000 שנמנעים מקפאין לחלוטין:

אצל שותי הקפה נמצאו בממוצע 40% פחות בעיות בתפקוד המיני או קשיי זיקפה בהשוואה לגברים שלא צרכו קפה.

הסיכוי הנמוך ביותר לבעיות תפקוד מיני וזיקפה נמצאו אצל שותי ה-3 כוסות ביום (כ-170 מ"ג קפאין).

האפקט עבד פחות על צרכני קפה 'כבדים', השותים 4 כוסות ויותר ביום.

מהו ההסבר המדעי?

אצל הגברים, קפאין מרגיע את שרירי הפין הגברי, מה שמאפשר זרימת דם מוגברת וזיקפה חזקה יותר.

מעניין שהאפקט עובד ללא קשר למשקל הגבר וגם ללא קשר לרמת לחץ הדם. עם זאת, נמצא כי האפקט אינו עובד על גברים הסובלים מסוכרת.

לגבי הנשים, עוד לא נעשה מחקר אנושי - הוא ייערך בהמשך למחקר הנוכחי, אך במחקרים שנעשו על עכברוֹת נמצא, שצריכת קפאין מגבירה גם את הליבידו הנשי, באמצעות גירוי איזור במוח שאחראי על החשק.

עם זאת, וזהו פרט קריטי - לא ברור עדיין אם האפקט מתקיים אצל נשים שצורכות קפאין באופן רגיל.

עורכי המחקר ציינו, כי ע"פ הערכותיהם כמחצית מהגברים האמריקנים בני 40 עד 70 סובלים מירידה בעוצמת הזיקפה, אך גם כ-20% מהגברים בשנות ה-30 לחייהם מדווחים על הפרעות זיקפה שונות. אחוזי ירידת הליבידו והחשק גבוהים עוד יותר בקרב נשים.

כך שמדובר בבעיה גלובאלית, שמקבלת עכשיו הצעת פתרון פשוטה: כוס קפה במיטה.

לכל כתבות הבריאות

לכל הכתבות החדשות

צילום: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה