התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

סוף עידן: שומני טראנס הוצאו מחוץ לחוק בארה"ב
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 17.06.2015 18:07
מה יעלה בגורל מוצרי המזון מישראל (תלמה, שטראוס, מעדנות) המשווקים בארה"ב? ליצרני המזון הוקצבו 3 שנים להיפטר מהרעל של המאה ה-20

טראנס פאט - OUT
מאות מזונות שאנו צורכים על בסיס יומיומי - מרגרינה וקצפת, מאפים מטוגנים ופופקורן, צ'יפס ובצקים מצוננים ומוקפאים, חטיפים כמו גרנולה ולמעשה כמעט כל מזון מעובד, יצטרכו בקרוב לשנות את טעמיהם, לאחר שמינהל המזון והתרופות האמריקני, ה-FDA, הטיל פצצה על תעשיית המזון בהחלטתו להוציא את כל שומני הטראנס אל מחוץ לחוק ולאסור כל שימוש בהם.

ליצרני המזון הוקצבו 3 שנים להיפטר משומני הטראנס שבתפריטיהם, שאחריהם ייאסר למכור, לקנות, להשתמש או לצרוך שומני טראנס, הרעל של המאה ה-20.

מחקרים רבים כבר הוכיחו ששומן טראנס הוא גורם סיכון משמעותי לשורה של חוליים - מחלות לב ושבץ מוחי, סכרת ומחלות כלי דם, הוא מעלה את הכולסטרול הרע ומוריד את הכולסטרול הטוב. רק לפני ימים אחדים פורסם עוד מחקר אמריקני חדש שמצא, כי חומצות שומן טראנס משפיעות באופן שלילי גם על ויסות הרגשות שלנו. אנשים שצרכו יותר חומצות שומן נטו לאבד שליטה על הרגשות שלהם, והיו מודעים להם פחות. 

עבור חברות המזון האמריקניות מדובר בהוצאה של 6 מיליארד דולר - לשנות פסי ייצור ולמצוא תחליפים. אך למערכת הבריאות, לפי הערכת ה-FDA, ייחסכו 7 מיליארד דולר מדי שנה ב-20 השנים הבאות, בכך שיימנעו לפחות 20,000 התקפי לב בשנה בארצות הברית ולפחות 7,000 מקרי מוות ממחלות לב.

ועכשיו על הכוונת: השומן הרווי מן החי

שומן הטראנס שהומצא בתחילת המאה ה-20 כתחליף זול לחמאה, נוצר כאשר שמן עובר תהליך שנקרא "הידרוגנציה", ההופך אותו לשומן מוקשה. ב-100 השנים האחרונות הוא נעשה פופולארי מאוד לטיגון וכמרכיב במזונות מעובדים, להם הוא מעניק חיי מדף ארוכים יותר.

איך שגלגל מתהפך: שנים רבות נחשב שומן הטראנס בריא יותר משמן זית או קאנולה, למשל. אבל בחלוף השנים התגלה שבכל זאת עדיף להשתמש בחמאה ובשומנים מוצקים המופיעים באופן טבעי בבשר כחלופה הפחות-גרועה.

ה-FDA עוד לא אמר את המילה האחרונה על השומן שאנו צורכים - והבא על הכוונת הוא השומן הרווי מן החי, שעם ירידת קרנו של שומן הטראנס עלתה הצריכה ממנו.

"שומן לא צריך להיות מוקצה מן התפריט, אבל מוטב לצרוך ממנו כמויות מדודות ובעיקר שומן לא רווי", קבעו מומחי ה-FDA; כלומר שומן צמחי, ובראשו שמן הזית.

ע"פ ההנחיות החדשות, מומלץ לסועדים ששומן רווי מן החי - שקיים בעיקר בגבינות ובבשר אדום, לא יהיה יותר משליש מצריכת השומן הכוללת.

איך יטגנו דונאטס בלי שומן טראנס?איך יטגנו דונאטס בלי שומן טראנס?

הזווית הישראלית-אמריקנית, שהרי אנו צורכים מוצרים רבים - רובם קפואים, מישראל: 

בבורקסים, פיצות, ג'חנון, מלאווח, קרקרים, ואפלים, ובעוגות ועוגיות, המיובאים מהארץ ומשווקים בארצות הברית, אין בדרך כלל שומן טראנס, בעקבות הנחיות שניכפות בשנים האחרונות בשוקי מזון גדולים - במדינות ניו יורק וקליפורניה, ובערים קליבלנד ופילדלפיה, האוסרות על מאפיות שמשווקות בתחומן לעשות שימוש בשומני טראנס.

תאגידי "תלמה" ו"גלידות שטראוס" הפסיקו את השימוש בשומן טראנס בכל מוצריהם עוד ב-2012. לעומת זאת, מוצרי חברת "מעדנות", אחת היצרניות הגדולות של מוצרי מאפה קפואים בישראל, עדיין מכילים רמה (אמנם מינימלית) של פחות מ-0.5% שומן טראנס, אבל גם אותה יצטרכו לקצץ אם ירצו להמשיך לשווק בארה"ב. גם בחלק ממוצרי הגבינות מישראל יש רמה קטנה של שומן טראנס.

אבל בסך הכל, כאמור, גם אם בישראל אין היום הגבלה רשמית על שימוש בשומן טראנס, חברות מזון ישראליות רבות הסירו את שומן הטראנס ממוצריהן, בייחוד המיוצאים, ואפילו המרגרינה הישראלית הפופולארית "בלו בנד" כבר אינה מכילה שומן טראנס.

לכל הכתבות החדשות

איור: AJ+ / יו טיוב

הוסף תגובה חדשה