התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

עובדים הרבה? הזהרו משבץ ו/או מחלת לב
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 20.08.2015 18:33
כמה שעות אתם עובדים מדי שבוע? היכנסו לתוצאות המחקר הגלובאלי החדש וראו מה הסיכון שלכם

עבודה קשה עושה שבץ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בשורה אחת: יש קשר ישיר בין שעות עבודה רבות לעליית הסיכון ללקות בשבץ ו/או במחלת לב.

מחקר רחב-היקף, שקיבץ במשך 8.5 שנים בממוצע, נתונים על 600,000 בני אדם (גברים ונשים) מארצות הברית, אירופה ואוסטרליה, מצא כי ככל ששעות העבודה מרובות יותר הסיכון לחטוף שבץ או מחלת לב גדל.

דוגמאות:

* אנשים שעובדים יותר מ-55 שעות בשבוע נמצאים בסיכון של כ-33% יותר (!) ללקות בשבץ - לעומת אנשים שעובדים 40 - 35 שעות בשבוע.

* אצל אלה שעבדו 48 - 41 שעות, נמצא סיכון גבוה ב-10% לשבץ - לעומת העובדים 40 - 35 שעות בשבוע... ובקרב מי שעבדו 54 - 49 שעות, הסיכון היה גבוה ב-27%.

* החרוצים שעובדים יותר מ-55 שעות בשבוע לוקחים על עצמם גם סיכון גבוה ב-13% ללקות במחלת לב ביחס לעמיתיהם שעובדים  40 - 35 שעות בשבוע.

ההשערה היא, ששבץ נגרם כתוצאה מתגובת לחץ חוזרת ונשנית, והסיכוי שזה יקרה אצל אנשים שעובדים מעל הממוצע הוא גבוה יותר.

לדברי החוקרים, נמצא גם שאנשים שעובדים שעות מרובות גם אינם פעילים פיזית כמו העובדים פחות, ועניין זה מסביר גם את עליית הסיכון של כאלה ללקות במחלת לב.

עוד נמצא במחקר, כי אנשים שעובדים שעות ארוכות מועדים יותר לצריכת אלכוהול מוגברת, שהיא בעצמה מהווה גורם סיכון לכל סוגי השבץ.

הישגו הגדול של המחקר הוא שהחוקרים הבריטים לקחו בחשבון לא רק התנהגויות הקשורות לבריאות (כמו עישון, צריכת אלכוהול ופעילות גופנית), אלא גם גורמי סיכון 'סטנדרטיים' למחלות לב, כמו לחץ דם גבוה ורמת כולסטרול גבוהה.

הבעיה, סיכמו החוקרים, היא מודעוּת: אנשים העובדים שעות רבות מתעלמים ביתר קלות מ"סימני אזהרה" ומתעכבים יותר בפנייה לטיפול רפואי במקרה הצורך, בהשוואה לעובדים פחות שעות.

המחקר פורסם בגיליון החדש של כתב העת הרפואי The Lancet

לכל הכתבות החדשות בנושאי בריאות


לכל הכתבות החדשות

צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה