התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

הקשר הבלתי-משתלם בין שעות עבודה ובריאות הלב
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 25.09.2015 18:56
מחקר עולמי חדש חשף את מה שהיינו צריכים כבר לדעת: שעות עבודה מוגזמות מגדילות את הסיכון לחטוף שבץ מוח ו/או התקף לב. לכל הוורקוהולים

הזמן שלכם זה הלב שלכם

קורעים את עצמכם בעבודה? סבבה. רק קחו בחשבון שאתם בסיכון גבוה יותר לחטוף שבץ או התקף לב, או את שניהם גם יחד, בהשוואה לאחרים העובדים שעות יותר קונצנציונליות.

כך עולה ממחקר עולמי - הגדול ביותר עד כה שעסק בקשר בין שעות עבודה לבין בריאות הלב וכלי הדם, אשר בחן מאות-אלפי נתונים על למעלה מחצי-מיליון בני אדם, מארצות הברית, אוסטרליה ואירופה, שנמצאו במעקב בממוצע במשך 7.2 שנים בממוצע.

בעלי הסיכון הגבוה ביותר הם אנשים שעובדים 55 שעות בשבוע או יותר. בהשוואה לעמיתיהם שעובדים 40 שעות ופחות בשבוע, הסיכוי של העובדים יותר ללקות בשבץ מוחי גדול ב–33% והסיכוי שיקבלו התקף לב גבוה ב-13%. אמנם העלייה בסיכון אצל כל אדם בנפרד היתה מועטה, אך מומחים מציינים שבכל זאת ראוי להקדיש לנתון הזה תשומת לב באוכלוסייה גדולה, שבה אנשים רבים עובדים שעות ארוכות.

המחקר לא גילה הבדלים בין גברים לנשים, בין קשישים לצעירים, או בין בעלי מעמד סוציו-אקונומי גבוה לנמוך.

"שעות עבודה ארוכות אינן מקרים זניחים", סיכמו החוקרים, שהזהירו כי עבודה יותר מ-40 שעות שבועיות, כפי שדורשים הרבה עיסוקים וכפי שתובעת התרבות הארגונית בחברות רבות, מזיקה לבריאות המועסקים.

הבעיה חמורה במיוחד בארה"ב. ע"פ נתוני משרד העבודה האמריקני, כ-40% מכוח העבודה במדינה עובדים לפחות 50 שעות בשבוע, ולמעלה ממחצית העובדים במשק האמריקאי עובדים למעלה מ-40 שעות. אמריקנים שכירים המועסקים במשרה מלאה בתעשיות שאינן חקלאיות עובדים בממוצע 42.5 שעות שבועיות.

המחקר מפורסם בגליון החדש של כתב העת הרפואי Lancet

לעוד מחקרים חדשים וכתבות בנושאי בריאות מאת "דוקטור" נתי

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה