התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

חותכים בבשר החי: כך ייעלמו המנגלים מן הארץ
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 28.10.2015 17:05
"דוקטור" נתי עונה על כל מה שצריך ובריא לדעת על גזירות איסור הבשר החדשות, אחרי שסומן כמסרטן לא פחות מסיגריות ואסבסט. סיר הבשר - הסוף

בשר אדום - OUT!בשר אדום - OUT!

סיגריות, אסבסט ואלכוהול סומנו בעשורים האחרונים כמסרטנים ומסוכנים - והשבוע התווסף לרשימה מרכיב בסיסי בתזונת העולם - הבשר. ארגון הבריאות העולמי (WHO) קבע חד משמעית שאכילתו מגבירה את הסיכוי לחלות בסרטן, באותה מידה כמו סיגריות, אסבסט ואלכוהול.

האזהרה החדשה, שתחולל מהפכה בנוהגי האכילה בעולם, מסמנת כמסרטנים המבורגרים, נקניקיות, נקניקים, פסטרמה, בייקון, וכל בשר שעבר תהליכים המשמרים אותו לאורך זמן - כמו עישון, כבישה, המלחה והוספת כימיקלים. היא מצטרפת לאזהרה קודמת של ארגון הבריאות העולמי, לפיה צריכה מוגברת של בשר אדום מגבירה את הסיכון למספר סוגי סרטן ובעיקר לסרטן המעי הגס וסרטן השד.

הנה כל מה שצריך וכדאי לדעת על סוף ימי הבשר:

מאיזה בשרים צריך להזהר במיוחד?

1. בשר מעובד הוגדר כ"מסרטן בהחלט". הכוונה לכל בשר שעבר תהליך עיבוד או כל תהליך שימור אחר ואינו נמכר טרי. כולל בשר קפוא שהופשר על ידי היצרן או היבואן.

נקודת אור: קציצות והמבורגרים המיוצרים מבשר טחון טרי - הם בסדר (בינתיים).

2. בשר אדום הוגדר כ"קרוב לוודאי מסרטן". פשוט וקל: כל בשר שמגיע מבעלי חיים, והוא ניתן לזיהוי בכך שלפני עשייתו צבעו אדום - מתכון לסרטן. כאלו הם בשר בקר, טלה וחזיר.

נקודת אור:  בשר לבן - עוף, פרגית, תרנגול הודו, אפשר להמשיך לצרוך.

3. בשר על האש. מהיום, שתדעו - בישול כל בשר בטמפרטורות גבוהות - כמו על האש, יוצר כימיקלים מסרטנים.

נקודת אור: אין. חסל מנגלים ובר-בי-קיו.

איך בשרים כאלה גורמים לסרטן?

עדיין לא ברור לגמרי. המחקרים החדשים שעליהם מבוססת האזהרה החמורה מפני בשר מצאו בבירור שצריכת בשר גורמים לתאים להפוך לסרטניים. ההשערה היא שזה נגרם כתוצאה מכימיקלים שנמצאים בבשר.

למשל, הבשר האדום מקבל את צבעו כתוצאה מנוכחות המוגלובין בבשר, חומר המתפרק במעיים ויוצר כימיקלים שפוגמים בתאי המעיים ומסרטנים תאים חדשים.

סטייקים על האש- OUT!סטייקים על האש- OUT!

אז אסור בכלל לאכול בשר?

כל אחד יעשה את החישובים שלו. מה שבטוח הוא, שמומלץ לצמצם בצורה דרסטית את צריכת הבשר האישית. מה שנמצא במחקרים הוא, כי צריכה של 50 גרם הבשר ביום, מגבירה את הסיכון לחלות בסרטן המעי, למשל, ב-18%. ככל שתאכלו יותר בשר - הסיכון שלכם לקבל סרטן כזה או אחר גדל.

מי זה ארגון הבריאות העולמי שיוציא עלינו גזרה כזו?

מדובר בארגון הבריאות הרציני והבלתי נטוי ביותר בעולם, שמילה שלו היא חותמת עולמית שלא בריא להתעלם ממנה. האזהרה הדרמטית פורסמה לאחר דיונים רבים על כ-800 מחקרים עדכניים רבים, שערכו 22 מדענים שנבחרו מ-10 מדינות, לאחר שנבדקו אחד-אחד למניעת ניגוד אינטרסים.

המחקרים שנבדקו בחנו את הקשר בין סרטן לצריכת בשר אדום ובשר מעובד במדינות שונות, ביבשות שונות, בקרב אוכלוסיות שונות. 

פתאום, בן לילה, אין יתרונות בריאותיים בבשר?

כולנו יודעים שאכילת בשר יכולה לספק חלבונים ו-ויטמין B12. אבל מדעני ארגון הבריאות העולמי קבעו, שכל שהיתרונות בטלים בשבעים לעומת הסיכונים החמורים.

איך תשפיע האזהרה החדשה על בשר כשר?

זו שאלה שתחייב בדיקה נפרדת. ארגון הבריאות העולמי לא התייחס בספציפיות לשאלה אם המלחה לצרכי כשרות נחשבת לעיבוד מזון.

איך ישפיע האיסור הגורף על תעשיית הבשר?

לא מפתיע שמניות חברות הבשר האמריקניות נחלשו מאוד בוול סטריט, אבל זה מכבר הן אינן נחשבות השקעה טובה. הירידה בפופולריות של בשר אדום בארה"ב צנחה פלאים ב-5 העשורים האחרונים - והאמריקנים אוכלים כ-35% פחות בשר אדום בהשוואה לאבותיהם במאה הקודמת. על פי ההערכות, צריכת הבשר המעובד והאדום בארה"ב תרד מיידית בעקבות האזהרה בכ-25%, ותמשיך לרדת באחוזים גבוהים ככל שהמידע יחלחל לתודעת אוכלוסיות רחבות.

המרוויחים הגדולים הם יצרני העוף, שצריכתו עולה מדי שנה וצפויה לקפוץ עוד יותר עכשיו.

לעוד כתבות חדשות בנושאי בריאות, מאת "דוקטור" נתי

לכל הכתבות החדשות

Photos by KEKO64 / tiverylucky  artur84 / freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה