התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

עובדים עלינו בעיניים: חקירה בארה"ב נגד חברות ויטמינים ותוספי מזון
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 18.11.2015 14:05
מוצרים טבעיים כביכול להורדת משקל, מוצרים צמחיים כביכול שהם מאה-אחוז סינטתיים, גלולה נגד התמכרות - לא רק שזה לא עוזר, זה עלול להזיק להזיק מאוד

ויטמינים ותוספי מזון - מה אמת ומה שקר?

ויטמינים ותוספי מזון - מה אמת ומה שקר?

משרד המשפטים ומנהל המזון והתרופות (FDA) האמריקניים הודיעו על פתיחת חקירה פדראלית מקיפה נגד כמה חברות המייצרות ויטמינים ותוספי מזון שנחשדות בהתנהלות פסולה ומנוגדת לחוק: הם הציגו את מוצריהם במצגות שווא, המטעות ומרמות את הצרכנים ובמקום להועיל עלולות לגרום נזקים בריאותיים קשים ואף בלתי הפיכים.

החברה העיקרית שנמצאת על הכוונת היא יצרנית התוספים USP Labs, שנגד 4 ממנהליה גם ייפתחו חקירות פליליות אישיות. החברה והמנהלים נחשדים בקשירת קשר לביצוע פשע - פרסום מטעה ושיווק של מוצרים מסוכנים. שעה שהחברה טענה שרוב מוצריה "צמחיים", כלומר מבוססים על חומרים מן הצומח, התגלה שבפועל רוב מוצרי USP Labs הם מאה אחוז סינתטיים.

החקירה החלה בעקבות תלונות צרכנים שהשתמשו במוצרי החברה וסבלו פגיעות בריאותיות חמורות - בייחוד בכבד. דוּוח על מיקרים של צהבת חריפה. וכמה מצרכני תוספי המזון 'הצמחיים' הללו סבלו מפגיעות בלתי הפיכות בכבד, שהצריכו השתלות כבד כדי להציל את חייהם.

חברת נוספת שתיחקר היא Sunrise Nutraceuticals, ששיווקה את אחד ממוצרי הדגל שלה (75 דולר) כ"גלולה טבעית המסייעת לריפוי התמכרות לגלולות מבוססות אופיום". לטענת ה-FDA מדובר בעבודה בעיניים והחברה נדרשה לאלתר להוריד אותה מן המדפים.

3 חברות אחרות מואשמות בשיווק מטעה של מוצרים טבעיים כביכול להורדת משקל - ביניהם: W8-B-Gone ,CITRI-SLIM 41,Quick & Easy - בידיעה ברורה שאין בהם מאומה שיעזור לכך.

עוד חברה, המייצרת את תוסף המזון האמור להרזוֹת אותנו - Pure Green Coffee, וחברות המשווקות את המוצר, ייחקרו בחשד למרמה בידיעה.

חוקרי ה-FDA הבהירו, שזוהי רק ההתחלה - והם מתכוונים להרחיב את החקירה לכל תעשיית תוספי המזון והוויטמינים. "אנחנו משגרים קריאת השכמה לכל תעשיית תוספי המזון לבדוק את עצמם לפני שנגיע אליהם", אמר הממונה על החקירה. 

מדובר בתעשייה ענקית. האמריקנים מוציאים למעלה מ-40 מיליארד דולר בשנה על ויטמינים ותוספי מזון. עתה מתברר, כי יש יצרנים וחברות שאינם מספקים את מה שהם מבטיחים בפרסומות ועל התוויות. 

לכל הכתבות החדשות

Photo by YaiSirichai / freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה