התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

קבלו את גרגיר הנחלים, הירק הבריא ביותר בעולם
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 23.11.2015 18:29
איזה פירות וירקות מכילים את עוצמת הריפוי והמניעה הגבוהה ביותר של מחלות כרוניות מסרטן ועד לב וסוכרת. ומי עוד מנצח את מאכל ההיפ החדש, קייל?

בתיאבון: זה הולך להיות הירק הטרנדי החדש - גרגיר הנחליםבתיאבון: זה הולך להיות הירק הטרנדי החדש - גרגיר הנחלים

ידועה לכל חשיבותם התזונתית של פירות וירקות, על אחת כמה בימים שבהם מופיעות אזהרות חדשות לבקרים על הסכנות שבמאכלים אחרים, אך הדירוג שפירסם השבוע המרכז הלאומי לבקרת מחלות בארה"ב (CDC) נותן דירוג לעוצמת הריפוי והמניעה של מחלות כרוניות (מסרטן ועד לב) של כל הפירות והירקות.

את ערכי המניעה והריפוי הגבוהים ביותר מקבלים בני משפחת המצליבים ובראשם הכרובים למיניהם; ואחריהם משפחת העליים הירוקים - ובראשם תרד וחסה. בעקבותיהם צועדים הירקות והפירות הצהובים, הכתומים והאדומים ובראשם גזר ועגבניות, לפני הירקות ממשפחת הבצלים ופירות ההדר. מפתיע מקומם הנמוך יחסית של משפחת פירות היער.

אלוף האלופים של ה-CDC הוא ירק פחות ידוע - גרגיר הנחלים (Rorippa) שעשיר בקרוטן  (פי 4 מתפוח עץ) ובוויטמינים A ו-K, מכיל נוגד חמצון ייחודי ואכילת 70 גרם ממנו ליום יכולה לתרום להפחתת נזק סרטני.

כרוב סיני

במקום השני - כרוב סיני (Wong Baak) (בתצלום למעלה) שעשיר בסידן, בוויטמין A, בקרוטן ובנוגדי חמצון ובעל יכולת להפחית תהליכי דלקות ואת הסיכון למחלת לב.

טארט מנגולד וגבינה

במקום השלישי - עלי סלק (מנגולד) (בתצלום למעלה :טארט מנגולד וגבינה), המכילים 13 סוגים של נוגדי חמצון שתורמים להפחתת נזקי סוכרת ולאיזון רמות הסוכר בגוף. חוקרי ה-CDC מדגישים, שזהו סופר-פוד חיוני במיוחד לסוכרתיים.

במקום הרביעי - תרד. 180 גרם תרד מבושל מספקים מינרלים בוני שרירים כמו שמספקת קציצת המבורגר. נוסף על היותו מקור מצויין קרוטנים ולמינרלים, התרד עשיר בסוגי כלורופיל שמגבירים את ניקוי הרעלים בכבד, מסייע לאיזון לחץ הדם ומזרז את תהליך העיכול.

במקום החמישי - חסה, הירק הנפוץ והנאכל ביותר בעולם, הפועל לחיזוק מסת העצם.

עוד בעשירייה הראשונה של פירות וירקות לפי עוצמת הריפוי והמניעה שלהם: פטרוזיליה, כרוב ירוק, עלי חרדל, אנדיב (עולש) ועירית.

הפתעת הדירוג הוא מאכל ההיפ החדש, קייל, המופיע רק במקום ה-13.

בתחתית הרשימה מופיעים כמה פירות פופולאריים - כמו תפוז ואשכולית (בעלת הערך המניעתי והריפויי הנמוך ביותר), לצד בטטה ואוכמניות, שמסתבר שאינן ממש סוּפר פוּד.

לעוד כתבות בנושאי בריאות ותזונה, מאת "דוקטור נתי"

לכל הכתבות החדשות

צילומים מלמעלה למטה: ויקיפדיה / Benjwong - ויקיפדיה / פליקר - ויקיפדיה.

הוסף תגובה חדשה