התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

מהיום: אזהרת מלח במסעדות בניו יורק
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 01.12.2015 15:09
ע"פ הערכות איגוד המסעדנים בניו יורק, הסימון החדש יידרש על 10% מפריטי התפריטים של כל מסעדה בעיר, ועל כ-90% מפריטי התפריטים של מסעדות מזון מהיר

סימון אזהרת המלחכפי שהוא מופיע בתפריטים החדשים שהוגש היום לסועדים במסעדה ניו יורקיתסימון אזהרת המלח (בתצלום למעלה), וכפי שהוא מופיע (כמעט על כל המוצרים) בתפריט חדש שהוגש היום לסועדים במסעדה ניו יורקיתסימון אזהרות המלח כפי שהוא מופיע (כמעט על כל המוצרים) בתפריט חדש שהוגש היום לסועדים במסעדה ניו יורקית

העיר ניו יורק מתכוונת ברצינות להפוך לעיר הבריאותית ביותר בארה"ב - מהלך שהוביל ראש העיר הקודם, מייקל בלומברג.

החל מהיום מחוייבות כל המסעדות בעיר להזהיר את הסועדים - באמצעות איור של מלחייה בתוך משולש שחור, מפני מנות עתירות מלח.

"צמצום צריכת המלח היא בעלת אפקט בריאותי הדומה לזה של הפסקת עישון", קבעה מחלקת הבריאות של עיריית ניו יורק, "וקיצוץ המלח במזון עשוי למנוע עשרות אלפי מקרי תמותה".

כל מנה שכמות המלח בה עולה על מה שה-FDA (רשות המזון והתרופות האמריקנית) קבע ככמות המירבית המומלצת ביום – 2,300 מ"ג (בערך כפית), תסומן; ואם לא יהיו צפויים בעלי המסעדה לקנסות ולהוריד מיידית מנות בלתי מסומנות מתפריטיהם.

"חוק פרסום כמויות המלח" הוא הראשון מסוגו בארה"ב, אך בערים נוספות נמצא העניין על הפרק. רשויות הבריאות מעודדות את הכיוון - צריכת המלח גבוהה במיוחד בארה"ב (בממוצע 3,400 מ"ג מלח ביום) וידוע בעליל שעודף מלח מגדיל את הסיכון למחלות לב, שבץ מוחי ולחץ דם גבוה.

בלומברג הצליח בתקופות כהונתו להוציא ממטבחי המסעדות בניו יורק את שומן הטרנס ולחייב אותן לפרסם את הערך התזונתי של המנות המוגשות בהן. הוא גם ניסה להטיל הגבלות על גודל כוסות המשקאות ממותקים הנמכרים בעירו (בזה הוא נכשל) והצליח בימיו האחרונים להעביר חוק המגביל עישון סיגריות אלקטרוניות.

כמה נתרן טמון בהמבורגר בודד רגיל?

כחלק מהקמפיין של בלומברג, נמצא בסקר שנערך בעיר, כי הניו יורקים צורכים בממוצע 3,200 מ"ג נתרן ביממה, וכי את הכמויות הגבוהות ביותר של מלח צורכים שחורים והיספאנים. בלומברג גם הצליח לשכנע חברות מזון גדולות המשווקות בניו יורק להוריד מרצון את כמויות המלח במוצרים פופולריים מסויימים.

התקנה החדשה תפגע בהנאותיהם של צרכני ההמבורגרים, כי בממוצע המבורגר בודד רגיל עם כל התוספות מכיל כ-4,300 מ"ג מלח, כמעט פי 2 מהצריכה המירבית המומלצת... של אוהדי הסנדוויצ'ים של Subway, שכריך הדגל שלהם כולל כמעט 3,000 מ"ג נתרן.... ואפילו של חובבי סלט השרימפס והתרד התמים של רשת Applebee's, שמכיל גם הוא כ-3,000 מ"ג נתרן... ועוד ועוד.

ע"פ הערכות איגוד המסעדנים בניו יורק, שתחילה התנגד בחורמה לחוק ובהמשך זרם איתו, הסימון החדש יידרש על 10% מפריטי התפריטים של כל מסעדה בניו יורק, ועל כ-90% מפריטי התפריטים של מסעדות מזון מהיר המהוות כשליש מהמסעדות בניו יורק.

הבעיה היא שאין די בכל זה כדי להפחית את כמות המלח שאנו צורכים: 77% מהמלח במזון מגיע ממזון מעובד, בעוד שרק 5% מוספים בעת הבישול ורק 6% מוספים ע"י הסועד עצמו.

לעוד כתבות בנושאי בריאות מאת "דוקטור" נתי

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך: wochit News / יו טיוב 

הוסף תגובה חדשה