התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

קסם הרפואה האסתטית: סוגי טיפולים שונים שניתן לעשות עם חומצה היאלרונית
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 09.01.2017 13:00
איך מולקולה אחת מסוגלת לחולל פלאים במראה עור הפנים, בבריאות ומראה השיער, בהשבת הלחות לעין ועוד קסמים. הכירו את החברה החדשה של הרפואה האסתטית המודרנית

מולקולת הענק מחוללת הפלאים. החומצה הידועה גם בשם היאלורונן, היא פולימר סוכרי המצוי בגוף האדם בכמויות גדולות יחסית וייחודו מתבטא בעובדה שהוא מסוגל לקלוט מולקולות מים רבות, כלומר, לספוח מים. תפקיד המולקולה הוא להסמיך נוזלים בגוף האדם. מסת החומצה פוחתת עם השנים בגוף האדם. לאחרונה, נמצאו שימושים רבים לחומצה היאלרונית במגוון התעשיות בשוק.

  • שימושים בהיאלורונן בתעשיית הקוסמטיקה. בשני העשורים האחרונים נמצא שימוש מהפכני בחומצה היאלרונית והוא כמעלים קמטים יעיל. מומלץ לפנות אל אנשי מקצוע מוסמכים, אשר משתמשים בחומצה על מנת להעניק נפח לאזורים מסוימים בפנים, להעלמת קמטים קטנים ולהענקת מראה סימטרי לפנים. את החומצה מזריקים לאזור המבוקש- שפתיים, אזור הגבה, אזור הרקות, אזור האף, המצח ועוד. השימוש בחומצה כחומר קוסמטי הוא שימוש בטוח ביחס לחומרים כימיים אחרים המצויים בשוק. הזרקת ההיאלורונן אינה חד פעמית ויש לחזור עליה במידת הצורך ובהתייעצות עם מומחים בתחום. בנוסף למילוי קמטים והוספת נפח, לאחרונה החלו להפיק חומרים קוסמטיים לשימוש עצמי ממולקולות החומצה. הקטנת מולקולות החומצה בתהליכים כימיים שונים בתעשיית הקוסמטיקה תרמו לספיגת החומצה בעור בשימוש חיצוני. עלות התכשירים משתנה בהתאם לריכוז החומצה בתכשיר.

 

  • שימוש בחומצה ברפואת עיניים. בעיניים, מכלל חלקי הגוף האחרים בהם יש היאלורונן, יש את הריכוז הגבוה ביותר של חומצה היאלרונית. רופאי עיניים ומנתחי עיניים מרבים בשימוש בחומצה בתור גורם המשיב לחות לגלגל העין, אם במהלך ניתוח ואם כמרכיב בטיפות עיניים, הייחודי לעיניים של אנשים מבוגרים יותר שאיבדו מן הלחות בעיניהם עם השנים.

 

  • שילוב החומצה במוצרים לשיער ולקרקפת. הקרקפת וכיוצא בזה, גם השיער, מושפעים מאד מתהליך הזדקנות העור, המאבד מהלחות שלו עם השנים. התוצאות בשטח של היובש המופיע בגילאים המתקדמים יותר, הן קשקשת, גרד ואדמומיות בקרקפת שעשויים לגרום להחלשה של זקיק השערה ולבסוף נשירה מסיבית. יצרני מוצרי טיפוח השיער והקרקפת החלו לשלב חומצה היאלרונית במוצרים במטרה להשיב את הלחות שאבדה.

  •  

 

  • הזרקת החומצה למפרקים במקרים של שחיקת סחוס. היות וחומצה היאלרונית משמשת בתור חומר הסיכוך הטבעי שהגוף מייצר לעצמו, ניתן לעשות כן גם באופן מלאכותי במקרים של שחיקת סחוס במפרקים, בעיקר בקרב קהילת הגיל המבוגר יותר, רופאים מזריקים את החומצה ישירות אל תוך המפרק ובכך מצליחים להשיב את הסיכוך הטבעי שאבד, יחד עם התמעטות ייצור ההיאלורונן בגופם של האוכלוסייה המבוגרת.

חומר הפלא ישירות מהטבע

לכלל הבעיות להן נותנת מענה החומצה, יש פתרונות אחרים ולעיתים זולים יותר או נגישים יותר. חשוב לזכור כי המוצרים המוצעים בשוק לטיפול בקמטים, יובש בעיניים, שחיקת סחוס וקשקשת בקרקפת הם לרוב חומרים כימיים שלא מומלץ לעשות בהם שימוש, בייחוד לאור האופציה להשתמש בחומר טבעי שהגוף כבר מורגל אליו.

 

הוסף תגובה חדשה