התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

תיירות רפואית: ניתוח קיצור קיבה בישראל
מאת: אור שטרן נואל | פורסם: 06.05.2017 21:04
עשרות אלפי ישראלים עושים זאת. יוצאים לטיול לישראל ועל הדרך עוברים טיפולים אסתטיים או ניתוח קיצור קיבה. אז איך לחזור משודרגים מהחופשה בארץ?

ישנם שני תחומים בהם אנו לא מתפשרים. גם אם נתגורר בארה"ב יובל שלם, עדין נטוס לישראל לארוחה משפחתית בחגים, וכאשר אנו מעוניינים לבצע פרוצדורה רפואית, או רפואית אסתטית – אנו לא מוותרים על המגע האישי, הרופא שדובר את שפת האם – ומעל לכל המחירים הזולים יותר בתחום האסתטיקה הרפואית בישראל מול מחיר לפרוצדורה דומה בארה"ב.

ישראל – יעד מועדף לתיירות אסתטית רפואית

ישראל כבר הפכה מזמן ליעד לתיירות רפואית. מטופלים מכל העולם טסים לישראל על מנת לבצע טיפולים אסתטיים, השתלות שיניים, ניתוחים פלסטיים לפנים ולגוף, כאשר אחד מהניתוחים הפופולריים ביותר בקרב גברים ונשים בעלי משקל עודף הוא ניתוח קיצור קיבה.

התייעצנו עם ד"ר שמעון ספוז'ניקוב, אחד מהכירורגים הבולטים בארץ, המשמש בשבע השנים האחרונות כמנהל היחידה לכירורגיה לפרוסקופית ובריאטרית במרכז הרפואי קפלן, ושמענו ממנו על המטה-מורפוזה המדהימה שעוברים מטופלים כבדי משקל, שחוזרים עם גוף אתלטי.

ד"ר ספוז'ניקוב, נשמח לדעת למה אנשים מתכוונים בפועל כשהם אומרים "קיצור קיבה"?

"בשפת הרחוב, כאשר מדברים על "קיצור קיבה" פעמים רבות מתכוונים לאחד מסוגי הניתוחים לטיפול בהשמנה קיצונית. לא מדובר בהכרח בקיצור הקיבה עצמה, אלא בביצוע אחת מהאופציות הכירורגיות הנוספות להפחתת משקל כמו טבעת מתכוננת, מעקף קיבה או שרוול קיבה".

איך אפשר להתקבל לניתוחים אלה?

"חשוב להבין כי ניתוחים המיועדים להפחתת משקל אינם מיועדים לכולם. מדובר במקרים של מטופלים הסובלים מהשמנה קיצונית מלווה במחלות שונות, ביניהן לחץ דם גבוה, שומנים בכבד וסכרת. קיימים קריטריונים נוספים הקשורים לבריאות של המטופל. בדרך כלל יתקבלו לניתוח מטופלים מעל BMI  של 40 או מטופלים בעלי BMI של 35 הסובלים ממחלה בעקבות משקלם.

מדוע לדעתך ישראלים רבים מארה"ב מעדיפים לבצע את הניתוח דווקא בארץ?

"מי שנולד וגדל בישראל מכיר את המרכזים הרפואיים, ואת היכולות של הכירורגים בארץ. במרפאות הפרטיות בארץ רמת הטיפול גבוהה אף יותר. מטופלים מגיעים לישראל מאירופה, מארה"ב ובמקרים דחופים מגיעים גם ממדינות עולם שלישי ברחבי העולם".

וספוז'ניקוב ממשיך - בנוסף לזה, חלק מהאפקט של שיפור החזות שלנו הוא היכולת לטוס לחופשה קצרה, ולחזור עם גוף חדש. לכן, ישראלים שירדו מהארץ, ומתגוררים בארה"ב, ועדיין חשים זיקה לארץ, מעדיפים לבצע את הניתוח באזור מרוחק מסביבת החברים בארה"ב ועם זאת לקבל את התמיכה מבני המשפחה והחברים בתהליך ההחלמה.

 

ד"ר ספוז'ניקוב

והאם מספיק לעשות את הניתוח פעם אחת על מנת להישאר רזים? אחר כך אפשר לחזור לאכול מק'דונלס?

"חשוב להבין שהניתוח אמנם יכול לשנות מקצה לקצה את איכות החיים של המטופל, אך הוא אינו מספיק על מנת לשמור על משקל נמוך לכל החיים. בחודשים שלאחר הניתוח המטופל מסיר קילוגרמים רבים ממשקלו, ולאחר מכן בשנים הבאות המשקל יורד בהדרגה. עם זאת חשוב להמשיך לשמור על אורח חיים בריא, לאכול בצורה מאוזנת ולעסוק בפעילות ספורטיבית, כדי לשמור על מבנה הגוף החדש".

"בפועל", מפתיע ספוז'ניקוב - "ישראלים רבים שהגיעו למצב של השמנה קיצונית, משנים את התפישה ואת אורח החיים, והופכים לאתלטים וספורטאים בזכות השינוי שהחל בניתוח".

ומה לגבי תהליך ההחלמה מהניתוח, האם צריך להישאר בארץ חודשים?

"תקופת האשפוז אחרי הניתוח עצמו, יכולה להגיע  לשבוע ולאחר מכן יש תהליך של החלמה שיכול להמשך בין שלושה לששה שבועות, בהן המטופל נמצא בביקורת רפואית. בתום תקופה זו המטופל יכול לחזור לשגרה פעילה, בהתאם למהירות ההחלמה".

איך אפשר לקבל פרטים נוספים על הניתוח?

למידע נוסף על ניתוחי קיצור קיבה ושירותים נוספים, כמו גם תיאום פגישת ייעוץ במרפאה ניתן לפנות דרך אתר האינטרנט.

הוסף תגובה חדשה