התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

מה הציפורניים שלכם אומרות על בריאותכם?
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 20.06.2017 21:59
מראה הציפורניים יכול לתת אינדיקציה למצבכם הבריאותי.מעבר לצורך האסתטי בטיפולי ציפורניים, כדאי לעקוב אחר שינויים בצבע, בצורה ובמרקם כדי לטפל בזמן בבעיות

מראה הציפורניים יכול לתת אינדיקציה למצבכם הבריאותי. מלבד הצורך האסתטי בטיפולי ציפורניים, כדאי לעקוב אחר שינויים בצבע, בצורה ובמרקם כדי לטפל בזמן בבעיות הבריאותיות הנפוצות

ציפורניים מיועדות להגן על האצבעות ויש להן תפקיד אבולוציוני חשוב כמעט בקרב כל בעלי החיים. עיצוב של הציפורניים הוא חלק בלתי נפרד משגרת טיפוח של גברים ונשים ואפשר לעבור קורס בניית ציפורניים מקצועי כדי להתמחות בנושא. עם זאת, כיום כבר ידוע שהציפורניים גם מהוות אינדיקציה מסוימת למצב הבריאות הכללית.

בעזרת מעקב אחר שינויים בציפורניים ניתן לחשוף בעיות בריאותיות ולטפל בהן בזמן. הדגש הוא על הצבע, הצורה והמרקם של הציפורניים ועל האופן שבו שינויים רקמתיים על הציפורניים מעידים על מחלות. אפילו ציפורניים בריאות עלולות להישבר או להתפצל בשל התפתחות מחלה ואנשים שחווים זאת צריכים להתייעץ עם רופא כדי לשלול זיהום.

לגזור ולשמור: כל הסימנים הנפוצים בציפורניים

יש כמה סימנים שמופיעים על גבי הציפורניים ומעידים על בעיות בריאותיות נפוצות. קודם כל, רקמה שמתעבה מתחת לציפורניים וגורמת להן להיות מעוגלות בצורה עבה עשויה לסמן על בעיות לב ובמקרים קיצוניים על סרטן קיבה או מעיים. גם אנשים עם בעיות ריאה סטנדרטיות ומחלות נפחת ריאות סובלים מתופעה של ציפורניים מתרוממות ועקומות בקצוות.

ציפורניים סדוקות מופיעות אצל אנשים שסובלים מאקזמה, דלקת פרקים או פסוריאזיס וקווים לבנים על גבי הציפורניים מעידים על תת תזונה ועל רמות נמוכות של חלבון בדם. לצורך השוואה, סימנים אנכיים של קווים כהים נפוצים בקרב בעלי עור כהה אך מנגד גם עלולים להצביע על סרטן העור.

ציפורניים עקומות בצורת כפיות הן לא רק מטרד אסתטי אלא חיווי לחוסר ברזל. במקרים שבהם הציפורניים מתעקלות כלפי מטה ומתחילות להתרומם בצדדים, יש לפנות לרופא כדי לשלול זאבת. כמו כן, ציפורניים צהובות מסמנות על שחפת או מצבי ריאות שנפוצים בקרב קשישים ומבוגרים בגיל הזהב וציפורניים חומות מעידות לרוב על מחלת בלוטת התריס או על אופציה משמחת יותר של הריון.

כך תזהו פטרת

זיהום פטרייתי משפיע על כל חלק בגוף ואפשר לאבחן פטרת ציפורניים כשמופיעים כמה תסמינים ביחד. התסמינים הבולטים הם עיבוי ציפורניים, התפוררות ושחיקה של מרקם הציפורניים, הופעת חריצים וגוונים כהים על גבי הציפורניים והופעת סימנים שחורים מתחת לציפורניים. בנוסף, גם ריח רע מהציפורניים וכאבים באצבעות עלולים להעיד על פטרת.

לא רבים יודעים זאת, אך ציפורניים בגוונים שונים עשויים להוות סימן לאי ספיקת כליות והם קיימים גם בקרב אנשים שסובלים מאיידס. לבסוף, רפיון בציפורניים מופיע בעקבות בעיות יתר בבלוטת התריס או תגובה אלרגית, קווים אדומים וחומים מתחת לציפורניים מצביעים על מחלות בסיסיות שקשורות לזיהומים ובעיות לב וחריצים עמוקים רק מאותתים על פציעה או מאמץ פיזי מוגזם.

 

הוסף תגובה חדשה