התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

רופא שיניים –האם לבחור ברופא צעיר ומתחיל או מנוסה?
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 24.10.2017 12:45
חלק מהישראלים בארה"ב חוזרים לארץ על מנת לבצע טיפולי שיניים במחירים אטרקטיביים יותר. גלו איך לבחור את המרפאה שלכם

רפואת השיניים, כמו תחומי רפואה נוספים בארה"ב, אינה זולה. ישראלים רבים באמריקה בוחרים להגיע לארץ על מנת לבצע את טיפולי השיניים ולחסוך חלק מההוצאות. אחת הדרכים ליהנות ממחירים נוחים, היא בבחירה של רופאים בתחילת דרכם, בקליניקות חדשות שנפתחו. לפרוצדורות פשוטות השיטה עובדת נהדר, אך מה אם אנו זקוקים להשתלה מורכבת?

מה עדיף בעל מקצוע מתחיל במחיר סביר או וותיק ומעט יקר יותר?

אחת השאלות שאנחנו שואלים את עצמנו לא פעם היא, האם איש מקצוע צעיר, שרק החל לעבוד במקצוע,  עדיף על איש מקצוע ותיק ומנוסה? מן הסתם, נוכל למצוא יתרונות בשני המקרים.

דוגמא טובה למקרים בהם עולה שאלה זו היא כשאנחנו מדברים על רופא שיניים. כל אחד מאיתנו מכיר את זה, במרפאות שיניים ישנם רופאים צעירים, בין אם זה אומר שיש להם ניסיון מועט יחסית ובין אם זה אומר שגילם הוא צעיר, ולצידם יש רופאים ותיקים ומנוסים אשר יכולים לחזור עשרות שנים אחורה ולספור את ניסיונם.

לא מעט פציינטים תוהים, איזה מבין שני הסוגים שהצגנו עדיף, האם נכון לפנות אל רופא צעיר, רענן, רעב, רופא שרוצה להוכיח את עצמו או אל רופא ותיק ומנוסה, שראה כבר הכל ויודע כיצד לגשת לכל מקרה ומקרה בעיניים עצומות?

בחלק הבא אנחנו נציג כמה יתרונות וחסרונות שצריך לשים אליהם לפני שבוחרים רופא שיניים, בין אם זה לעצמנו ובין אם זה לילדים שלנו. לפני שאנחנו מתחילים חשוב להדגיש, גם רופא שיניים צעיר וגם רופא ותיק, עוברים את אותו מסלול, לימודים, התמחות, הכשרות, זה לא שרופא ותיק למד משהו שרופא צעיר לא למד או עבר התמחות בזמן שרופא צעיר לא עבר, המסלול אותו מסלול, הניסיון הוא שונה.

יתרונות וחסרונות של רופא שיניים צעיר

ישנם שני יתרונות בולטים לעבודה עם רופא צעיר, ראשית, בדרך כלל רופאים צעירים מגיעים עם גישה ייחודית לטיפול, גישה שונה כלפי המטופלים שלהם. במקרה של טיפולי שיניים זה יכול להיות משמעותי, במיוחד אם מדובר במטופלים שמתמודדים עם פחד וחרדה מטיפולי שיניים, ובפרט כשמדובר בילדים.

שנית, הרבה פעמים רופאים צעירים, הם רעבים יותר, מנסים יותר לחקור את הנושא, בודקים יותר, הם מבינים שהדרך בה הם יטפלו בלקוחות שלהם בתחילת דרכם, יכולה להשפיע עליהם לא מעט בעתיד.

החיסרון של רופא שיניים צעיר הוא כמובן חוסר הניסיון. מקרים רבים הם יצטרכו להעביר לרופאים אחרים, ויש מקרים בהם ינהגו בהססנות מסוימת, מחשש שלא יפגעו במטופלים שלהם.

יתרונות וחסרונות של רופא שיניים ותיק

מן הסתם היתרון הגדול של רופא שיניים ותיק זה הניסיון שעומד לרשותו. הוא התנסה בעבודה עם שלל פציינטים, וידע כיצד לטפל בכל מקרה ומקרה. הרבה פעמים הוא גם יצר שיטות טיפול ייחודיות שאי אפשר למצוא במקומות אחרים. יתרון אחר זה הביטחון שהוא משרה על המטופלים בזמן הטיפול.

החיסרון הוא, שהרבה פעמים הגישה יכולה שלא להתאים לימינו, זה תלוי ברופא ובאופן בו הוא פונה ומתייחס למטופלים שלו. כמובן שכל רופא יש לו גישה ושיטה אחרת לפיה הוא פועל.

לסיכום, בתחום רפואת השיניים קיימים יתרונות למרפאות בהן הרופא המטפל וותיק ומנוסה, וכן יתרונות לרופא מתחיל במקצוע.

 

הוסף תגובה חדשה