התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - בריאות

5 טיפים לזמן איכות עם הנכדים
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 27.02.2018 09:52
גיל הזהב הוא הזדמנות מעולה לבלות זמן איכות עם הנכדים. אז איך עושים את זה כמו שצריך ומה כדאי ללבוש בשביל למנוע עוגמת נפש מיותרת? הנה כל התשובות

נכדים הם הריבית שהסבא והסבתא מקבלים על השקעה של עשרות שנים בעבודה קשה וטיפוח משפחה. כתוצאה מכך, אין פלא שזמן איכות איתם הוא מטרה עליונה של בני גיל הזהב בכל העולם.

עם זאת, פערי הגילאים בין הנכדים לבין הסבא והסבתא גם מציבים אתגר בתכנון זמן איכות משותף ויש לפחות 5 טיפים שכדאי להכיר:

1. התאימו את הפעילות לגיל הממוצע

אם החלטתם לבלות בעת ובעונה אחת עם כמה נכדים שונים, תצטרכו לבחור פעילות שמתאימה לגיל הממוצע שלהם. יש המון דרכים לעשות את זה ולרוב אפילו לא תידרשו לחרוג מתוך מסגרת התקציב.

הסוד הוא להתייעץ עם ההורים עוד לפני שבוחרים פעילות מסוימת, לשמוע מה הנכדים אוהבים לעשות בזמנם הפנוי ובמידת הצורך לערב אותם בתהליך קבלת ההחלטות. כך תוכלו לדאוג שזמן האיכות המשותף יתחיל עוד לפני שיוצאים מהבית ולהרגיש מעורבים בחיים של הנכדים.

2. התחשבו בעונות השנה

זמן איכות עם הנכדים בחופשת הקיץ יהיה שונה מבילוי משותף בסוף שבוע סטנדרטי. אם הילדים גם ככה נמצאים בחופש, תצטרכו למצוא פעילות שתאתגר אותם ותשמש כאמצעי יעיל לשבור את השגרה.

בנוסף, גם למזג האוויר יש השפעה על הפעילויות הרלוונטיות. הטיפ בהקשר הזה הוא להתחשב בעונות השנה כאשר בוחרים פעילות ולהתייחס גם ללוח החופשות מהגנים ובתי הספר.

3. הגיעו מוכנים מבחינת לבוש

זמן איכות עם הנכדים צריך להיות שליו ורגוע. המטרה היא לבלות ולשחק איתם בלי להרגיש אי נוחות, ולכן יש משמעות גדולה ללבוש. תחתונים סופגים למשל מאפשרים לזוז וליהנות בלי לפחד והם מעניקים תחושת ביטחון לגברים ונשים בגילאים מבוגרים. התחתונים מוסתרים מתחת לבגדים הרגילים וניתן להשיג אותם בצורה שמתאימה למבנה הגוף.

4. בחרו פעילות שמעניינת גם אתכם

הטעות הנפוצה היא לבחור פעילות שמעניינת את הנכדים בלבד ולהציב את הצרכים שלנו בתור הסבא והסבתא בתחתית סדר העדיפויות. זה יכול לעבוד לזמן קצר, אך לאחר מכן אתם עלולים להרגיש מיצוי ושעמום. הפתרון הוא לבחור פעילות שתעניין גם אתכם וכך להפוך את זמן האיכות המשותף לחוויה בלתי נשכחת.

5. שמרו על ראש פתוח!

יכול להיות שתשקיעו המון זמן בתכנון זמן איכות משותף עם הנכדים, ברכישת כרטיסים לאטרקציות ובבחירת פעילויות, אך ברגע האמת תגלו שמדובר באכזבה. במקרים כאלה כל מה שצריך לעשות הוא לבצע שינוי בתכניות.

מומלץ לשמור על ראש פתוח כשמבלים זמן איכות עם הנכדים ולא לפחד לעשות דברים ספונטניים. בסופו של דבר, המטרה היא להיות קרובים למשפחה ולמעטפת מסביב אין השפעה כל כך גדולה.

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה