התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - הורות

על כלבים ותינוקות: זה טוב לבריאות!
מאת: "דוקטור" נתי / איור: גבי קזן | פורסם: 03.05.2013 21:22
מחקרים חדשים מצביעים על תרומה בריאותית ונפשית לילדים ופעוטות הגדלים עם כלבים וחתולים משנת חייהם הראשונה. בבגרותם הם חלו פחות

על כלבים ותינוקות. איור של גבי קזןאיור: גבי קזן

הכלב, כידוע, הוא חברו הטוב ביותר של האדם, אבל יותר ויותר מסתבר, כי החזקת חיית מחמד, ובייחוד כלב, מחזיקה בחובה יתרונות רבים אפילו עבור תינוקות בני יומם: מחקר חדש שנעשה בארה"ב מצביע על תרומה בריאותית משמעותית לפעוטות הגדלים עם כלבים וחתולים.

המחקר עקב מאז שנות ה-80 אחר ילדים שגדלו לצד כלבים או חתולים, וגילה כי בבגרותם נזקקו פחות לשירותי רפואה בהשוואה לאנשים שגדלו ללא חיות המחמד השעירות בילדותם.

עוד נמצא, כי ילדים שחיים בקירבת בעלי חיים סבלו פחות מאלרגיות, אסטמה, היו בסיכון נמוך יותר למחלות לב, מצבם הפיסי היה טוב יותר גם בהתבגרותם, והמערכת החיסונית שלהם היתה חזקה יותר. באותו כיוון, מצא המחקר כי ילדים הגדלים עם חיות מחמד נעדרים פחות מבית הספר עקב מחלות.

"תינוקות הגדלים בסביבה סטרילית יהיו רגישים יותר בריאותית", מזהיר ד"ר דורון נרי, רופא וטרינר ישראלי, במאמר שפירסם בנושא, והדגיש כי נמצאה השפעה בריאותית טובה על תינוקות שנחשפו לאלרגנים החל משנת חייהם הראשונה.

מחקר חדש אחר שפורסם בארה"ב לאחרונה מצא, כי ילדים שיש להם בעלי חיים מתאוששים מהר יותר מטראומות נפשיות, למשל מוות של אנשים הקרובים אליהם.

ילדים וכלבים הולך טוב... מהשנה הראשונה לחייהם של השניים

ילדים וכלבים הולך טוב... מהשנה הראשונה לחייהם של השניים

 

מחקר נוסף, שסקר ילדים הסובלים מהשמנה וכתוצאה מכך מלחץ דם גבוה, גילה כי אם יצמידו אליהם בעל חיים זה יפעל עליהם כמו תרופה להורדת לחץ דם.

ואילו מחקר פסיכולוגי מאיר את העובדה שילדים החיים עם חיית מחמד הם בעלי ביטחון עצמי גבוה יותר בסביבת אנשים ובעלי חיים אחרים.

וכבר ידוע זה מכבר שילדים עם לקויות היפראקטיביות כמו ADHD וילדים אוטיסטים מוצאים "שפה משותפת" עם בעלי החיים שלהם, ונוכחות כלב תסייע להם לתפקד טוב יותר בשיגרה היומית שלהם.

 

איך אתם נראים בעיני הילדים שלכם?... הורים מתחלקים לשני חלקים: אמא ואבא. אמא מתחלקת בהמשך עוד לעקרת בית ואישה עובדת. אבא לא מורכב ולא מתחלק. משפחה מנקודת מבט של ילד בבית ספר יסודי

 

הטרנד החדש באינטרנט: עוזבים את פייסבוק

 

לכל הכתבות החדשות במדור "הורות"

 

לעמוד הראשי

 

צילום: freedigitalphotos.net

 

הוסף תגובה חדשה