התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - הורות

שיטה חדשה: איך לחסן תינוקות מאלרגיות
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 14.05.2013 08:51
מחקר אמריקני-שבדי מצא, כי אם הורים, כולל כאלו הסובלים מאלרגיה, מוצצים את המוצץ לפני שהם דוחפים אותו לפי התינוק, הם מחסנים אותו מאלרגיות בעתיד

בארה"ב, 17% מהילדים סובלים מאלרגיות נשימתיות

בעוד מספר הילדים בעולם המערבי הסובלים מאלרגיות עלה דרמטית - 17% סובלים מאלרגיות נשימתיות ו-13% סובלים מאלרגיות בעור, מחקר חדש, אמריקני-שבדי, שנערך בהשתתפות בית החולים לילדים בלוס אנג'לס, מציע שיטה חדשה נגד מכת המאה.

התיאוריה שנבדקה ואוששה גורסת, שחיידקים ובקטריות של מבוגר, המועברים באמצעות רוק לתינוק, יחזקו את המערכת החיסונית שלו מגיל צעיר, מה שיחסוך ממנו בגילים מאוחרים יותר אלרגיות שונות.

בסקר, עליו מסתמך המחקר, נבדקו במשך 3 שנים 187 תינוקות שבדים שהוריהם התבקשו למצוץ או 'לטעום' את המוצץ של תינוקם, בכל פעם לרגע קצר, לפני שהם שמים אותו בפיו. המשפחות שנבחרו כללו לפחות הורה אחד שסובל מאלרגיה כלשהי.

במקביל, בלוס אנג'לס, נבדקו קבוצות ביקורות של תינוקות שהוריהם שמרו על סטריליות של המוצץ. גם כאן כללו הנבדקים לפחות הורה אחד שסובל מאלרגיה כלשהי.


נמצא כי, הילדים להורים שנגעו במוצץ בפיהם לרגע קצר לפני שדחפו אותו לפיהם, סובלים הרבה פחות מאסטמה, אקזמות ורגישות לאלרגנים, בהשוואה לילדים אחרים שלא קיבלו את 'חיסון המוצץ'.

החוקרים מסבירים, כי אם המערכת החיסונית אינה 'מכירה' מספיק חיידקים, היא תתקוף גם דברים שאינם מזיקים - כל ענן אבק קטן, מיני מזונות, שיער של חיות מחמד. הם הסיקו, כי החיידקים 'המבוגרים' מאמנים את המערכת החיסונית של התינוק ו'מלמדים' אותה להתעלם מאלמנטים שאינם מהווים איום אמיתי לגוף, כמו רוב מרכיבי האלרגיות.

המלצות החוקרים: תינוקות צריכים להיחשף לעולם ולסביבה עשירה בחיידקים, על מנת לפתח ולחזק את המערכת החיסונית הטבעית שלהם.

 

עוד משולחנו של "דוקטור" נתי:

מי שאוכל לא בריא בצעירותו, יחלה וימות מהר יותר בזקנתו... מחקר חדש מתריע, כי אכילה בסגנון 'אמריקני' מייצרת מחלות בגילאים מבוגרים, גורמת לדיכאון ומקצרת את החיים. קיראו אלו מזונות הם מקצרי החיים ביותר

 

מכת ADHD... כמעט 6.5 מיליון ילדים בני 4 עד 17 בארה"ב אובחנו כסובלים מהפרעת הקשב, הריכוז וההיפראקטיביות. האם נחוץ ששני-שליש מתוכם יבלעו תרופות מסוכנות?

 

לכל הכתבות החדשות במדור "בריאות"

 

לעמוד הראשי

 

צילומים: freedigitalphotos.net

 

הוסף תגובה חדשה