התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - הורות

הנקה מחסנת מפני ADHD?
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 30.05.2013 02:18
אם חסרים לכן רגשות אשם, מחקר ישראלי טוען, שהנקה מעניקה לילדים הגנה מפני התפתחות הפרעת קשב וריכוז בשלב מאוחר יותר בחיים. איך זה קורה? עוד לא ברור

בזכות ההנקה

בשוּרה אחת: נשים המניקות את תינוקן לפחות 3 חודשים - ורצוי יותר, מגנות עליו מפני התפתחות הפרעת קשב וריכוז (ADHD) בשלב מאוחר יותר בתקופת הילדות.

הבשורה מגיעה מישראל ומקבוצת חוקרים מבתי החולים 'לוינשטיין ו'בילינסון'. הם בדקו את ההיסטוריה של 150 ילדים בגילאי 12-6 שאובחנו עם כסובלים מהפרעות קשב וריכוז, לעומת שתי קבוצות ביקורת של ילדים באותם גילאים שאינם סובלים מההפרעה.

אחת מקבוצות הביקורת כללה אחים לילדים עם ADHD, בעלי רקע גנטי וסביבת גידול דומים, שלא אובחנו כסובלים מההפרעה.

מניתוח תשובות האמהות שהשתתפו במחקר, עולה כי אחוז נמוך יותר מהילדים שאובחנו עם הפרעות קשב וריכוז ינקו בגילאים 3 חודשים ו-6 חודשים, בהשוואה לשתי קבוצות הביקורת.

ובמספרים: בקרב קבוצת ילדי ה-ADHD רק 43% ינקו בגיל 3 חודשים, לעומת 69% בקבוצת האחים הדומה גנטית ו-73% בקבוצת הביקורת הנוספת.

זהו המחקר הראשון שמוצא קשר בין הנקה בגיל הינקות למניעת התפתחות ADHD.

הביקורת הראשונה שהופנתה כלפי המחקר היא, שיתכן והפרעת הקשב והריכוז היא שגרמה לאם להניק זמן קצר יותר את נושאי ההפרעה, שעדיין בעיקרה - על פי מחקרים - היתה ונותרה גנטית.

המחקר פורסם בגיליון החדש של כתה העת הרפואי Breastfeeding Medicine

 

עוד משולחנה של "דוקטור" נתי:

* טבק מונע פרקינסון... ועישון סיגריות מקטין את הסיכון לחלות במחלה הרוטטת חסרת המרפא. עם זאת עוד לא ברור אם הניקוטין הוא שעושה את ההבדל, או מרכיבים אחרים בטבק

 

* שיטה חדשה: איך לחסן תינוקות מאלרגיות

 

* על כלבים ותינוקות: זה טוב לבריאות!

 

לעמוד הראשי

 

צילום: freedigitalphotos.net

 

הוסף תגובה חדשה