התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - הורות

הקשר בין היוד של אמא לשכל של הילד
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 20.06.2013 00:38
מחקר חדש גילה קשר ישיר בין מחסור ביוד באם ההריונית לבין יכולות שכליות של הרך הנולד. ומה שגרוע יותר: כשני-שליש מהנשים בהריון אינן צורכות מספיק יוד

תבדקי כמה יוד יש בגופך

 

 

 

 

בשורה אחת (עם קצת רגשות אשם): נשים בהריון שאין בגופן די יוד (Iodine) בתקופת ההריון, שלא יתפלאו אם היכולות השכליות של ילדיהן יהיו למטה מהממוצע.

מחקר חדש, שנעשה בבריטניה ותוצאותיו פורסמו עכשיו, עקב במשך 14 שנים אחר התפתחות 14,000 ילדים שנולדו בתחילת שנות ה-90, מצא כי ילדיהם של נשים שבתקופת ההריון שלהן רמת המינרל יוד בגופן היה פחות מהמינימום הדרוש נפגעו בהתפתחות השכלית שלהם.

ע"פ הנחיות ארגון הבריאות העולמי, רמת היוד הנחוצה בנשים צריכה להיות מינימום 150 מיקרוגרמים. יוד נמצא במוצרי חלב ובמאכלי ים, או שניתן לצרוך אותו בתוסף (כדור).

הילדים (היום רובם בני 22-23), שהתפתחו כעוברים באם חסרת יוד, דורגו בבגרותם ברבעונים התחתונים בקטיגוריות כמו: הבנת הנקרא, יכולות מילוליות ודיוק בקריאה; בהשוואה לילדים שלאמותיהם היו רמות תקינות של יוד בהריונן.

החוקרים מצאו עוד בתחילת המחקר אצל כשני-שליש מהנשים המשתתפות רמות יוד נמוכות מהמומלצות ע"י ארגון הבריאות העולמי. מגיל 8, נעשו לילדי המחקר בחינות IQ ומבחני קריאה. בחלוף השנים התברר מעל לכל ספק, כי הילדים 'חסרי היוד' היו מוצלחים פחות מהילדים שגדלו על תשתית של מספיק יוד.

iodine יודההשפעה של המחסור ביוד בתצלום מימין) היא כה גדולה שאין כמעט ספק שתשפיע על משתתפי המחקר בהמשך השנים.

עורכי המחקר מתריעים, כי למרות המודעות הגבוהה יותר ליוד, מחסור בו נפוץ מדי, מה שמונע מילדים לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בהם.

כאמור, אין כמו שתיית חלב - זהו המקור הטוב ביותר ליוד. חלב רגיל מכיל יותר יוד מחלב אורגני.

יוד נמצא גם בדגים לבנים.

אכילת 2 דגים בשבוע ו-3- מנות של מוצרי חלב ביום, מספקת את מלוא צריכת היוד שנשים בהריון זקוקות לו.

בארצות הברית בוחנים עתה, במחקר חדש, את השפעת מחסור ביוד בנשים בהריון על ליקויים נפשיים שילדיהם עלולים לסבול מהם.

 

הנקה מחסנת מפני ADHD?... אם חסרים לכן רגשות אשם, מחקר ישראלי טוען, שהנקה מעניקה לילדים הגנה מפני התפתחות הפרעת קשב וריכוז בשלב מאוחר יותר בחיים. איך זה קורה? עוד לא ברור

 

שיטה חדשה: איך לחסן תינוקות מאלרגיות... מחקר אמריקני-שבדי מצא, כי אם הורים, כולל כאלו הסובלים מאלרגיה, מוצצים את המוצץ לפני שהם דוחפים אותו לפי התינוק, הם מחסנים אותו מאלרגיות בעתיד

 

על כלבים ותינוקות: זה טוב לבריאות!... מחקרים חדשים מצביעים על תרומה בריאותית ונפשית לילדים ופעוטות הגדלים עם כלבים וחתולים משנת חייהם הראשונה. בבגרותם הם חלו פחות, נזקקו פחות לשירותי רפואה, והתמודדו ביתר קלות עם טראומות נפשיות. מהורדת לחץ דם ועד עצירת אלרגיה - כל יתרונות הכלב.

 

לעמוד הראשי

 

צילום: (יוד) LHcheM / ויקיפדיה-ויקישיתוף; אישה בהריון: freedigitalphotos.net

 

הוסף תגובה חדשה