התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - הורות

כמה הילד צריך לישון?
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 27.09.2013 21:56
על רקע מחלוקת בין גישות שונות בגני ילדים בארה"ב בנוגע לשינת הצהריים, מחקר אמריקאי חדש מוצא חיזוקים למה חשוב להרגיל את הילדים הקטנים לשינת צהריים

תנו לילדים לישון גם בצהריים

בשורה אחת: שינת צהריים חשובה מאוד להתפתחות ילדים בגילאים 5-3.

מחקר חדש, שנערך באוניברסיטת מסצ'וסטס, בחן את ההשפעה המוחית של שינת צהריים או אי שינה בצהרים על 40 ילדים, ומצא כי הילדים שישנו בצהריים ביצעו טוב יותר באופן משמעותי, אחר הצהריים ולאורך יום המחרת, משימות הקשורות לראייה מרחבית.

יתרה מכך, כשנמנעה מאותם ילדים שינת הצהריים ירד תפקודם בביצוע משימות דומות. הם נראו עייפים, נטו לנזוף, שכחו והתקשו להתרכז. כך, למשל, הילדים הישנים זכרו כמות מידע גדולה בכ-10% בהשוואה לכמות המידע שזכרו כשלא ישנו בצהריים.

מעקב צמוד במעבדת שינה גילה, כי בשעה כשהילדים ישנו התנהלה פעילות מוגברת באיזורים במוח הקשורים ללמידה ולעיבוד מידע חדש. כדי להינות מעירנות מירבית, ממליץ המחקר שבני 3-5 יישנו 13-12 שעות שינה ביום (צהריים + לילה) כדי לאפשר למוח שלהם לנוח ולהיטען מחדש.

תוצאות המחקר מעוררות עניין מיוחד על רקע מחלוקת בין גישות שונות בגני ילדים בארה"ב בנוגע לשינת הצהריים, והוא בפירוש מוכיח כי מנוחת צהריים מועילה לילדי הגן, וכי שינה באמצע היום חשובה לא פחות משינת לילה.

המחקר פורסם בכתב העת הרפואי הממצאים פורסמו ב-Proceedings of the National Academy of Sciences

 

ולמבוגרים - הוסיפו שעות שינה ושפרו את בריאותכם... ובהפוך: חוסר שינה יכול להזיק לבריאות ולהגביר את הסיכון להתפתחות סוכרת ומחלות לב, מחלות כרוניות וסרטן, ירידה ביכולת הקוגניטיבית ואפילו... השמנה

 

למדור הבריאות

למוסף ישראלים באמריקה - בחדשות, בעסקים ובכלכלה, בחברה, בפוליטיקה ובפילנטרוטפיה

המלצות החודש בבתי הקולנוע בארה"ב

לעמוד הראשי

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו מדי יום
 

צילום: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה