התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - הורות

למה תינוקות בוכים בלילות?
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 17.04.2014 21:31
לחוקרים מאוניברסיטת הרווארד יש דיעה חדשה ומעוררת מחלוקת. התינוקות, לטענתם, לא כל כך תמימים כמו שאנחנו חושבים

למה תינוקות בוכים בלילות

למה תינוקות בוכים בלילות, היא כמובן שאלה שמטרידה כל הורה, וחוקרים מאוניברסיטת הרווארד החליטו למצוא לזה מענה ביולוגי.

מסקנת המחקר, שאותו ניהל הביולוג הפרופסור דיוויד הייג, היא, בשורה אחת: התינוק רוצה באמצעות אינסטינקט ביולוגי למנוע מהוריו בכל דרך אפשרית להביא תינוק נוסף, מתחרה לו, לעולם.

ובמילים אחרות, איפשהו בגנטיקה האנושית הטבועה בו, התינוק 'מבין' שאם יבכה בלילה יתקשו הוריו לקיים יחסי מין. והנה נמצא "האשם" במיעוט יחסי מין (הרבה) לאחר לידה.

מסביר פרופסור הייג: "מדובר במנגנון ביולוגי בסיסי ומוכר - ברירה טבעית. התינוק מבין שכמה שיותר אמו תשקיע בו, כך גדלים סיכוייו לשרוד. הגוף האנושי מתוכנת לגרום לאם להשקיע בו כמה שיותר תשומת לב. הבכי בלילות נועד לגרום לאם להשקיע רק בו ולא בעוד צאצא פוטנציאלי".

במחקרו מצא הייג עוד אלמנט שבאמצעותו מנסה התינוק לגרום לכך שיהיה היחיד לאמו. נמצא, כי הנקה בשעות הלילה משחררת הורמון המדכא את תפקוד השחלות ומאריך את תקופת אי הפוריות שאחרי הלידה.

פרופסור הייג: "יצירת עייפות אצל האם חלק בלתי נפרד מאסטרטגיית הברירה הטבעית של תינוק, שמבקש לדחות ככל האפשר הופעת תינוק מתחרה". הוא מצא, כי אכן הפרשים קצרים בין לידות ילדים קשורים בתמותה מוגברת של תינוקות.

את תופעת ההתעוררות וההנקה בלילה מצא פרופ' הייג גם אצל תינוקות בקרב יונקים אחרים. ועוד נמצא, כי בהשוואה לחצי השנה הראשונה של חייו וחצי השנה השנייה של חייו, ככל שהתינוק גדל הוא מתרגל ביתר הצלחה את הבכי וההנקה הליליים, המבטיחים את בלעדיותו (הזמנית לפחות).

לכל הכתבות החדשות

 

נשים בגיל העמידה: משקאות דיאטתיים גורמים שבץ מוחי... הם מפתים אותנו שהם דיאטתיים, אבל שתייה שלהם, אפילו פעמיים ביום, מנסיקה את הסיכון של נשים מבוגרות לסבול ואף למות מאירוע לב

סובלים מכולסטרול גבוה? תאכלו שעועית... מחקר חדש מצא, כי די במנה אחת של קטניות ביום להוריד משמעותית את הכולסטרול הרע (LDL). ומה עם הגזים? הגוף מתרגל, טוענים החוקרים

 

מרגש: חתונת פצועי פיגוע הטרור במרתון בבוסטון (וידאו)... פיטר ורבקה, שניים מ-275 פצועי הפיגוע במרתון בבוסטון, עוד לא עומדים ממש על הרגליים, אבל "כל יום שעבר מאז הפיגוע, התאהבנו יותר ויותר" והיא אמרה "כן"

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

 

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה