התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - הורות

גילוי חדש: תינוק שמנמן יצליח יותר
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 12.10.2014 19:42
אחרי ה'עליהום' שמתקיים מזה שנים על עודפי שומן, מחקר אמריקני חדש חשף קשר מעניין בין המשקל בלידה לבין הצלחה בלימודים ובריאות טובה

תינוק שמן = ילד בריא ומצליח בלימודים

בשורה אחת: תינוקות שנולדים במשקל גבוה יחסית יהפכו לילדים מוצלחים יותר ובריאים יותר.

במשך 11 שנים נאספו ע"י חוקרים מאוניברסיטת נורת'ווסטרן נתונים על כל הריון וכל ילד שנולד בפלורידה, וממצאיהם מדהימים למדי את הקהילה הרפואית. הם מצאו, כי תינוקות ששקלו בלידתם מעל 4 ק"ג התגלו בילדותם כתלמידים המגיעים להישגים גבוהים יותר בבית הספר היסודי מאשר חבריהם שנולדו במשקל של פחות מ-4 ק"ג.

במספרים: תינוק ששקל 4.5 ק"ג יקבל בבחינה פסיכומטרית בסיום ביה"ס היסודי 80 נקודות יותר בממוצע מאשר ילד שבלידתו שקל רק 2.75 ק"ג. 

הממצאים מקיפים עוד יותר, כי נמצא שהתינוקות 'השמנים' יותר גם נוטים פחות לחלות ובריאים יותר. תינוקות שנולדו במשקל 2.75 ק"ג או פחות, דיווחו על יותר בעיות בריאותיות אפילו בהשוואה לתינוקות שנולדו במשקל של 300-400 גרם יותר.

עם זאת נמצא, כי לתינוקות שנולדו 'שמנים' ממש - במשקל מעל 4.6 ק"ג, לא היה יתרון - לא בריאותי ולא שכלי, בהשוואה לתינוקות שנולדו במשקל נמוך יותר.

האם ניתן להסיק מכך שכדאי להאריך את תקופת ההריון ולא לזרז הריונות?

מחקרים קודמים הראו, כי עוברים הנותרים ברחם זמן רב יותר מהקצוּב מוסיפים בתקופה הזאת למשקלם כ-100 גרם בשבוע בממוצע. 

צפירת הרגעה: המשקל בלידה אינו קובע את גורלו של האדם. השפעותיו קטנות, למשל, מהשפעת המעמד החברתי. החוקרים מאוניברסיטת נורת'ווסטרן מצאו, בין היתר, כי תינוק שנולד במשקל מועט להורים בעלי השכלה גבוהה יצליח יותר מאשר תינוק שנולד במספר 4 ק"ג להורים שלא סיימו תיכון.

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

לכל הכתבות החדשותצילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה