התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - הורות

רופא הילדים המוביל בארה"ב: הייתי מעדיף שילדיי ישתמשו במריחואנה ולא ישתו אלכוהול
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 18.03.2015 18:26
פרופסור אהרון קרול מאינדיאנה, אחד החוקרים המובילים בארה"ב לרפואת ילדים, מסביר למה אלכוהול מסוכן פי כמה מקנאביס

מרימים כוסיות בבר

לאור המחקרים והניסיון הרפואי, האם היית מעדיף שילדיך ישתו אלכוהול או ישתמשו במריחואנה?

זו השאלה שהופנתה לפרופסור אהרון קרול, אחד החוקרים המובילים בארה"ב לרפואת ילדים, מביה"ס לרפואה של אוניברסיטת אינדיאנה, כשהתראיין השבוע ל"ניו יורק טיימס".

"כהורה הייתי מעדיף שלא יצרכו לא את זה ולא את זה, אבל זה כנראה לא ריאלי. ולפיכך כמדען וחוקר התמכרויות ומתוך נסיוני הרפואי הייתי מעדיף שילדיי ימנעו משתיית אלכוהול ואם המחיר הוא שיעשנו קנאביס - זה עדיף".  

והוא הסביר: "אלכוהול אחראי ל-40% מכלל הפשעים בארה"ב, ל-37% אחוזים ממקרי האונס ול-27% מהתקיפות שבוצעו בנסיבות מחמירות. לעומת זאת, אצל משתמשי מריחואנה לא נמצא שהם ביצעו פשעים יותר מהממוצע בכלל האוכלוסייה.

"בעוד שאלכוהול אחראי לכ-80,000 מקרי מוות בארה"ב, אין מקרה מתועד אחד של מוות כתוצאה מעישון מריחואנה.

"הנזק שנגרם ע"י אלכוהול הוא קטלני ומשפיע גם על קיום יחסי מין לא מוגנים, נהיגה מסוכנת, אלימות וקטטות רחוב", מוסיף הפרופסור. "לעומת זאת, אין ממצאים שמצביעים על קשר ישיר בין שינויים במוח, בתפקוד הריאות, או בעלייה בסיכון לסרטן עקב שימוש בקנאביס".

אז איך זה שיש צעירים ש'נתפסים' לאלכוהול ואחרים שנמשכים למריחואנה?

"מדובר במבני אישיות שונים... למשל, אנשים עם בעיות נפשיות נוטים יותר להשתמש בסמים".

על רקע התרת השימוש במריחואנה לצרכי הנאה במדינות קולורדו, וושינגטון ולאחרונה באלסקה, והיתר להשתמש במריחואנה לצרכים רפואיים בעוד 9 מדינות בארה"ב ובבירה וושינגטון, גם הנשיא אובמה נדרש לאחרונה לעניין.

הוא חזר והודה שעישן מריחואנה בנערותו ובצעירותו ותמך בליגליזציה של הסם הקל, אבל קרא לציבור - ובייחוד לצעירים - להוריד את הנושא מראש סדר היום הציבורי.

"אני מבין שזה חשוב לאנשים צעירים", הטיף אובמה. "אבל תחשבו על השינוי האקלימי, על המצב הכלכלי והתעסוקתי, על מלחמה ושלום - ורק בסוף הרשימה אתם צריכים לחשוב על מריחואנה".

לכל הכתבות החדשות

צילום: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה