התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - הורות

ניהול מחו"ל של טיפול סיעודי להורים בארץ
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 03.01.2017 10:32
רחוק מהעין אבל לא רחוק מהלב- כל הפתרונות של טיפול סיעודי לקשישים שגרים בישראל וילדיהם חיים בחוץ לארץ.

 

 

מינקות ועד זקנה – אחריות הילדים בטיפול בהוריהם לעת זקנה. הורינו מלווים אותנו בכלל השלבים בחיינו, החל מהצעד הראשון, מלווים אותנו בדרך לחופה בחתונה שלנו ועוזרים בגידול ילדינו. בהגיעם של הורינו לגיל זקנה, בו הם זקוקים לתמיכה- כלכלית, רפואית, פיזית ונפשית, תפקידנו כילדיהם הוא להיות שם בשבילם בדיוק כפי שהם היו בשבילנו. לעיתים מתעוררת בעיה בתמיכה מיטבית של הילדים בהורים, שכן הילדים, שאינם ילדים עוד, בנו לעצמם חיים, לעיתים במרחק אדיר מהוריהם. מה עושים כאשר הילד גר מחוץ לארץ ועליו לתמוך בהוריו דרך טיפול סיעודי בארץ? כיצד ניתן להבטיח טיפול מיטבי להורים בשלט רחוק?

  • בית אבות סיעודיים. קיימות אופציות רבות של בתי אבות סיעודיים, בהם מתגוררים בני הגיל השלישי הזקוקים לטיפול סיעודי. בצוות ההנהלה והעובדים של בית האבות הסיעודי ניתן למצוא אחיות, רופאים גריאטריים ואנשים מקצועיים בתחום הרפואה הגריאטרית אשר תפקידם להעניק את הטיפול המיטבי לאוכלוסיה המתגוררת בבית האבות הסיעודי. במקרה כזה, ניתן ליצור קשר מחו"ל עם הסגל הרפואי בבית האבות ולהתעדכן במצב ההורים. הדיור המוגן בבית האבות הסיעודי אמנם מציע סגל רפואי מקצועי, אך עם זאת, חסרון אחד בולט בבית האבות הסיעודי והוא המחסור ביחס אישי. היות ורבים מתגוררים בבית האבות הסיעודי, לעיתים היחס האישי עשוי להתפספס שכן ישנם קשישים רבים אך מספר אנשי צוות מוגבל. עבור ילדם של הקשיש או הקשישה המתגורר מחוץ לארץ וחרד למצב הוריו, לא בטוח כי בית האבות הסיעודי הוא הפתרון האולטימטיבי.

 

  • מטפלת סיעודית – יחס אישי לצד טיפול מקצועי. מומלץ ביותר למצוא שירות של טיפול סיעודי פרטי, אשר כולל מגוון אופציות לטיפול בקשיש. מליווי בבתי חולים ובמפגשים הם הצוות הרפואי וסיוע בפעולות היום יום הפשוטות לנו, אך מורכבות לקשיש לצד יחס אישי המתבטא בארגון אירועים חברתיים, הקראת ספרים וכתיבת מכתבים יחד עם הקשיש – מטפלת סיעודית אישית מאפשרת לקשיש לחיות חיים מלאים ככל האפשר, תוך קבלת טיפול ראוי למצבו הבריאותי המורכב. בשל האופי האישי והאינטימי של טיפול סיעוד פרטי, עבור הילד שגר בחו"ל, התחושה היא הרבה יותר רגועה ביחס למצב הוריו. ניתן להתעדכן ישירות מול המטפלת על מצבו של ההורה באופן תדיר.

ניהול בשלט רחוק- מורכב אך בעל פתרון

אמנם, ניהול של טיפול סיעודי להורה שהגיע לגיל זקנה הוא עניין מורכב עבור כל אחד, אך הוא מורכב אף יותר עבור כאלה אשר גרים מחוץ לארץ, במרחב רב מהוריהם הגרים בישראל. אם תחושות האשם והדאגה ממלאים אתכם, חשוב במיוחד למצוא פתרון סיעודי שישלב טיפול רפואי מקצועי מהטובים בתחום יחד עם יחס אישי אינטימי וטוב, כזה שיגרום לתחושת משפחתיות חמימה בקרב הקשיש. פתרון המטפלת הסיעודית נראה אולטימטיבי במקרה כזה.

הוסף תגובה חדשה