התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - הורות

עוזרים לזוגות יהודים להגשים חלום - דרושות פונדקאיות יהודיות בארה"ב
מאת: רוני ריבלין | פורסם: 17.01.2017 16:04
ארגון "סרוגייט סטפס" מקשר בין הורים שאינם יכולים להביא ילדים לעולם בארה"ב ובין אימהות חד הוריות המשמשות כפונדקאיות.

 

 

לא לכולם יש את היכולת להביא ילדים בעצמם. חלק פונים לאופציה של אימוץ, אך זוגות אחרים מעדיפים שהילד יהיה לפחות מזרע או ביצית של אחד מהם.  במצב כזה רבים פונים לפונדקאות. ארגון "סרוגייט סטפס" מתמחה בטיפול בתהליך, החל מאיתור האמהות הפונדקאיות בארה"ב, וליווי מלא שלהם ושל הזוג בתהליך הנפלא של הגשמת חלומם.

למה זוגות אינם יכולים להביא ילד בעצמם?

קיימות מגוון סיבות לכך שזוגות אינם מצליחים להביא ילדים לעולם. הסיבות הגופניות יכולות להיות: מחסור בביציות, רחם או שחלות, מצב בו ההיריון מהווה סיכון לחיי האשה או מצבים בהם האשה סבלה ממספר הפלות או עברה טיפולי פוריות שנכשלו. כמו כן, פונים אל הפונדקאות זוגות הומוסקסואלים ישראלים הנשואים באושר ואינם יכולים לבצע את תהליך הפונדאות בישראל. זוגות רבים מעדיפים להשתמש בשירותי פונדקאות על פני אימוץ משום שהפונדקאות מאפשרת להם לגדל ילד ביולוגי ומבראשית.

מה זו פונדקאות?

הפונדקאות יכולה להיות "מלאה" או חלקית". פונדקאות מלאה מתקיימת כאשר האם הפונדקאית מקבלת את העובר לרחמה, נושאת אותו עד לידתו ולאחר הלידה מוסרת אותו להוריו הביולוגיים ופונדקאות חלקית מתקיימת כאשר האם הפונדקאית תורמת את התהליך ההריוני כאשר הביצית שמופרית שייכת לה.

איך התהליך עובד בארה"ב?

כדי להיות אם פונדקאית יש לעמוד בקריטריונים מסוימים - על האם הפונדקאית להיות בת 21-41, לא להשתמש בסמים (גם לא בעבר), לא לצרוך מוצרי טבק, לא לשתות אלכוהול, להיות במצב בריאותי טוב ולהיות אם לילד בריא. אימהות חד הוריות שילדו ילד אחד אך לא עברו יותר משלושה הריונות יכולות גם הן להיות אימהות פונדקאיות.

במידה והאשה עמדה בקריטריונים ועברה בדיקת התאמה פסיכולוגית ופיזית היא יכולה לבצע את התהליך במהלכו מוחדרים לרחמה עובר מביצית זרה וזרע של ההורה. לאחר הריון מוצלח התינוק מונק על ידי האם הפונדקאית ועובר להורים. עבור תהליך הפונדקאות מקבלת הפונדקאית תשלום של כ- 40,000 דולר פלוס הוצאות שוטפות לכל אורך ההיריון.

למה האם הפונדקאית חייבת להיות יהודייה כדי שהתינוק יהיה יהודי?

במהלך השנים האחרונות החלו ישראלים רבים לפנות אל מדינות שונות כדי למצוא אימהות פונדקאיות. מציאת פונדקאית שעומדת בתנאים הדרושים אך אינה יהודייה עשויה להיות בעייתית עבור זוגות שמעוניינים לבצע את תהליך הפונדקאות משום שעל מנת שתינוק יהיה יהודי, הן תורמת הביצית צריכה להיות יהודיה והן האם הפונדקאית. כיוון שילד שנולד לאם פונדקאית לא יהודייה אינו נחשב לילד יהודי, עולה הביקוש  בארה"ב אחר אימהות פונדקאיות יהודיות.

חולמים להיות הורים באמצעות אם פונדקאית? עשו בדיקות מקדימות ובחרו במקום הנכון

אם אתם חולמים להיות הורים אך לא מסוגלים ללדת ילדים בשל סיבות רפואיות או נפשיות תוכלו לפנות אל חברה מקצועית שמתמחה בתחום הפונדקאות. חשוב מאוד לבחון את האפשרויות – לבדוק כמה זמן החברה קיימת, מהו ניסיונה, מיהם העובדים וראש החברה, עם אילו מדינות היא עובדת, כמה זמן לוקח לחברה למצוא פונדקאית או תורמת ביצית, האם התהליך כולל מסלולי פריון, האם הפונדקאית יהודייה, אילו בדיקות עברה הפונדקאית כדי להימצא מתאימה וכשירה, לאן ניתן לפנות בעת הצורך, מהו התשלום, מה הוא כולל והאם הוא מתבצע תחת פיקוח, האם החברה מלווה את הלקוחות באופן אישי ובעצם לשאול כל שאלה אחרת שמעניינת, מסקרנת או מטרידה אתכם.

לפנייה לסרוגייט סטפס פנו ליפעת שאלתיאל באמצעות אתר האינטרנט, הטלפון, האי-מייל או אפילו בסקייפ:
http://surrogatesteps.com/contact-us/
Phone: 607.229.6503
EMail: [email protected]

Skype ID: SurrogateSteps

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה