התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - הורות

ללמד את הילדים אנגלית לפני הנסיעה לארה"ב: אל תחכו לרגע האחרון
מאת: נורית מורב | פורסם: 14.03.2017 10:57
מתכננים רילוקיישן או טיול ארוך לארה"ב? אל תחכו לרגע האחרון. מומלץ ללמד את הילדים אנגלית כבר בארץ. איך תעשו את זה נכון?

תכננתם לעבור לגור בארה"ב? לפני הרילוקיישן מומלץ להכין את הילדים לחוויה החדשה. שינוי של מקום מגורים, תרבות ומעל לכל – התמודדות עם חיים בשפה חדשה. נכון, במהלך היומיום אתם תהיו לידם ותוכלו לתרגם, אך חלק חשוב מהשתלבות במדינה הזרה הו הקניית יכולת שפתית ברמה גבוהה. ומה עם בית הספר? הרי לא הייתם רוצים שהילדים ירגישו שהם לא מבינים היטב את השיעורים, כמו גם את המירקם החברתי שסביבם.

לימודי אנגלית בבית הספר מספיקים? - לא ממש

האם שעורי האנגלית בבית הספר מספיקים? - מסתבר שלא. השיעורים בבית הספר מלמדים אנגלית בסיסית שאינה עונה על הנדרש. בבית הספר מטרת הלימוד היא הקניית בסיס איתן ללימודי המשך, ויכולת להתמודד עם מבחן בגרות בכתב. בפועל, כאשר אנו מתחילים לחיות בשפה האנגלית אנו משתמשים באוצר מילים נרחב, מעט סלנג, ולומדים לבטא את המילים בצורה הנכונה במשפטים רצופים.

אם אי אפשר ללמוד בבית הספר – אז איך הילדים ידעו אנגלית?

כפי שהסברנו לעיל, בית הספר מעניק לתלמידים את הידע הבסיסי. מכאן ניתן להמשיך וללמד את הילדים בבית לבדכם או להיעזר בעזרה נוספת. מורים פרטיים לאנגלית מלמדים ברמה גבוהה יותר על בסיס אישי, אחד על אחד ותוך הבנת צרכי התלמיד. שעורים פרטיים מעניקים ערך מוסף גבוה יותר כגון בטחון עצמי כללי גבוה יותר תוך התקדמות בהבנת השפה.

מורים פרטיים בעלי ניסיון ובעלי ותק הינם נכס נדיר. יש לזכור, כי אין רק סוג אחד של תלמידים, אלה מגוון עצום. תלמידים בעלי הפרעות קשב ותלמידים חסרי בטחון, תלמידים סרבנים ותלמידים בעלי לקויות למידה. ומורה פרטי מנוסה, צריך לדעת להתמודד עם כל הבעיות באופן פרטני ודברים עלו מסבירים מדוע למורה בכיתה גדולה קשה להתגבר על הבעיות הללו. אז איך אפשר למצוא את המורה הפרטי, שגם הילדים יאהבו וגם יוכל לעזור לכם להתגבר על מכשול השפה?

לאתר מורה אצל חברים

יש המתייעצים עם הורים נוספים ובוחרים מורה שמלמד את החברים, אך לעתים גם הניסיון לאתר מורים פרטיים לאנגלית אצל חברים לא תמיד צולח.  אחת הסיבות לכך יכולה להיות שמורים פרטיים של חברים עדין לא נבחרו מתוך מיגוון ולפי הקריטריונים הנכונים, ולא בטוח שהמורה יהיה ותיק ומנוסה וידע לעמוד בדרישות שעומדות הן בפני המורה והן בפני התלמיד. יתכן ומדובר בקרוב משפחה שלמד אנגלית בבית הספר, או במורה שלא מדבר אנגלית ברמה גבוהה.

הפתרון? מורים פרטיים לאנגלית באינטרנט

לפיכך עדיף להסתמך על מורים פרטיים לאנגלית באינטרנט. הם נבחרו לפי הקריטריונים הנדרשים, ואם תכינו אותם מראש לכך שאתם לפני רילוקיישן, הם ידעו כיצד להעביר את החומר בצורה הנכונה, על מנת לעזור לילד לפתח כישורים של קריאה, כתיבה וכמובן דיבור. בחירה של מורים מתוך מאגר מקצועי, מבטיחה שהמורים סוננו בקפידה. ולכן ניתן להסתמך על צוות האתר שידע לעשות את ההתאמה הנכונה בין התלמיד למורה.

הוסף תגובה חדשה