התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - הורות

החשיבות של לימודי שחייה בגיל צעיר
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 04.06.2017 22:18
לחכות עם לימודי השחייה, או לשלוח את הילד לחוג בגיל מוקדם? מסתבר שללימוד שחייה בגיל מוקדם יש יתרונות רבים

הורים רבים נוהגים לשלוח את הילדים ללימודי שחייה בגיל צעיר מאוד, יש הורים שרושמים את הילדים שלהם עוד לפני גיל 4-5, במטרה שיגיעו לכיתה א' כשהם מכירים את הטכניקה הבסיסית הנדרשת לצורך שחייה בטוחה. חוג שחייה בגיל מוקדם מהווה יתרון עצום עבור הילדים וכן עבור ההורים. הילדים מפיקים מכך תועלת רבה, הן בכל הקשור לפיתוח תכונות מסוימות אשר יכולות לעזור להן בעתיד, והן בכל מה שקשור לפיתוח הגוף. ישנם לא מעט ילדים שעם הזמן לומד טכניקות ושיטות שחייה מקצועיות יותר, יש מי מבניהם אשר הופך את השחייה לתחביב לכל החיים, ויש מי שאפילו הופך את זה למקצוע.

כיצד החוג מתקיים?

לפני שנסביר מדוע חוג שחייה הוא דבר מומלץ מאוד בקרב ילדים, חשוב להבין כיצד החוג מתקיים. באופן עקרוני, חוג שחייה לילדים נערך, פעם או פעמיים בשבוע, בדרך כלל בין שעה לשעתיים. במהלך חוג שחייה הילד לומד כיצד להתנהל בצורה בטוחה בתוך המים, כיצד לעשות תנועות של שחייה נכונה, כיצד לשלוט על כל תנועה, ובראש ובראשונה, כיצד לצוף על פני המים מבלי לטבוע. החוג כולל מספר ילדים בכל קבוצה, לעתים הלימודים הם פרטניים ובמקרים אחרים השיעורים בזוגות.

מדוע חשוב לשלוח את הילד לחוג שחייה בשלב מוקדם?

הסיבה העיקרית בגלל הורים נוטים לשלוח את ילדיהם לחוג שחייה בשלב מוקדם היא, זה עוזר לו לפתח ביטחון עצמי, בתוך המים ומחוצה לו. צריך לזכור, ילד שלא יודע איך לשחות, עלול לפחד בעתיד להיכנס אל תוך המים. זה יכול להיות מאוד קשה ובעייתי עבורו. לכן הפתרון הוא להיכנס אל תוך המים בגיל צעיר ולדעת כיצד להתנהל.

סיבה נוספת היא, שבעזרת חוג שחייה הילד לומד כיצד להתנהל בסביבה לא טבעית. זה יכול לעזור לו, לא רק בכל הקשור למים ולבריכה אלא בכלל. זה נכון כשהוא לבד וזה נכון כשהוא נמצא עם ילדים בני גילו או לחילופין, ילדים גדול או קטנים ממנו.

מלבד זו, בגללה חשוב שילדים ישתתפו בלימודי חוג שחייה מגיל צעיר היא, שכך יוכלו לפתח לעצמם תחביב, דבר מה שיענין את  שיכול גם לעניין את הילד, ולהעניק לו כלים שונים דרכם הוא יוכל להתפתח בעתיד. צריך לזכור, ילדים רבים התחילו מחוג שחייה ועברו עם לחוגים אחרים בתחום, על פי הצורך ועניין.

כמו כן, חוג שחייה מכין את הילדים כיצד להתמודד עם סיטואציות שונות, כולל סיטואציות עם ילדים אחרים, כאלה אשר נמצאים עמם בתוך המים ובחוג באופן כללי. זה יכול להיות מאוד שימוש עבורכם בכל מקום בו הם נמצאים. כך הם יודעים כיצד לפתח תקשורת, כיצד לעמוד על שלהם וכיצד להתפשר כשצריך. חוג שחייה נותן להם הרבה כלים מעבר לטכניקות של שחייה נכונה.

 

הוסף תגובה חדשה