התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - הורות

מורה פרטי למתמטיקה – מדוע מומלץ לבחור מורה בשר ודם?
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 12.09.2017 10:13
ללמוד משיעור מוקלט מקרי ביוטיוב או ממורה פרטי בחדר? כל היתרונות במאמר הבא

אחד השינויים הגדולים בתחום ההוראה הפרטית בשנים האחרונות הוא, אנחנו יכולים למצוא לא מעט כלים שמאפשרים לנו להיעזר במורים וירטואליים. מורים אשר מעבירים את השיעורים דרך המחשב ישירות אל התלמיד, מבלי שהם יצטרכו לשבת עם הילד פיזית באותו חדר או להסביר שגיאות שבצע וכיצד עליו להשתפר. הם פשוט מסבירים לו את החומר כמו שהוא, כאילו היו מורים המלמדים בשעור באופן אישי עם התלמיד.

אך האמת היא, שיש מקרים בהם אנחנו חייבים לשבת עם מורה פרטי, בשר ודם, אשר יסביר לנו במה מדובר, יסביר לנו מה לעשות וכיצד. דוגמא טובה לכך היא במקרה של מורה פרטי למתמטיקה.

מקצוע קשה יותר מאחרים

כמעט כל ילד פונה בשלב מסוים אל מורה פרטי למתמטיקה, בין אם על מנת להבין את החומר שנלמד בכיתה ובין אם זה בשביל להתכונן טוב יותר למבחן. יומן של מורה פרטי למתמטיקה, אם הוא טוב, יכול להיות מלא במשך חודשים אם לא שנים.

מתמטיקה זו דוגמא מדוע צריך לעבוד עם מורה בשר ודם, כי מדובר במקצוע שאי אפשר ללמוד אותו דרך מחשב בלבד, אי אפשר לפתור תרגילים, לקרוא בעיות ולהבין נוסחאות דרך מחשב. צריך הסבר מילולי למספרים ולגרפים, צריך להבין מה כל אחד מהדברים הנ"ל עושה וכיצד הוא משפיע על דברים אחרים. בסופו של דבר, בכדי להצליח במקצוע, חשוב  להבין את הנושאים לעומק במקרה זה מורה פרטי למתמטיקה היושב עם התלמיד, יכול לעזור.

החשיבות של הפידבק

אחד הדברים המהותיים במתמטיקה, להבדיל ממקצועות אחרים, זה הפידבק. לא מדובר רק במילה הטובה שהמורה אומר לתלמיד על פתרון טוב, שזה כשלעצמו חשוב אך לא העיקר, אלא מדובר בפידבק אחר, זה שהמורה עובר על הדרך שהתלמיד עשה ובוחן האם הוא צדק ואם לא, היכן הוא טעה. לכל פרט בתרגיל יש חשיבות, לכל פרט בדרך יש חשיבות.

התלמיד צריך להבין מהמורה האם התרגילים שפתר נפתרו בצורה נכונה, והאם הגיע לתשובה הנכונה.

בנוסף, חשוב לחזור מספר פעמים על פתרון תרגילים באותו הנושא. מורה פרטי טוב חוזר על התרגילים בצורות שונות, על מנת להסביר לתלמיד מהי הדרך הנכונה לפתרם. כל דבר קטן, יכול לשפר ולהשפיע.

כאמור, אי אפשר ללמוד מתמטיקה בצורה טובה בלי ללמוד את זה עם מורה בשר ודם. תוכנות מחשב וכדומה, יכולות לעזור לתרגל, הן יכולות לעזור לנו להתמודד עם החומר ככלי עזר אך במרבית המקרים, אינן יכולות להחליף את הדבר האמיתי. במיוחד כאשר שמדובר בתלמידים שמתקשים בשיעור בכיתה וצריכים לקבל עזרה על מנת להצליח בתחום כל כך קשה.

 

הוסף תגובה חדשה