התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - הורות

הרצאה מקוונת: מ-י-ן, הפיל שבחדר
מאת: אביטל פוקס | פורסם: 16.01.2019 20:39
הצטרפו להרצאה מקוונת להורים בתחום החינוך המיני בעידן המסכים. יום חמישי, 24 בינואר, בשעה 9 בערב שעון החוף המזרחי

מין הוא נושא כל כך חשוב ונמצא בחיינו ובחיי ילדינו בכל גיל, ויחד עם זאת רב ההורים נבוכים ולא מרגישים בנח לדבר על כך עם הילדים שלהם. קשה להאשים אותנו ההורים. יש לנו תירוצים די טובים לכך:  ההורים שלנו לא דיברו איתנו על זה, אין לנו שום הכשרה בנושא, מרגישים בו זמנית שהם גם צעירים מדי וגם במקביל, בטח כבר יודעים הכול.

 

הילדים מצידם, לא יוזמים שיחה בנושא וכשעולה משהו על נשיקות, בנות-בנים, זוגיות הם בורחים נבוכים בקריאות "די! אבא!" וסוגרים את הדלת. הם לא רוצים, אנחנו לא רוצים, הדממה והשתיקה נמשכות.

 

מתוך השתיקה הילדים מסיקים מסקנות שונות. לדוגמא:

  • מין זה דבר רע / מביך / מגעיל / לא טוב / אסור

  • אמא ואבא לא מבינים במין ומיניות - זהו נושא שרחוק מהם .

  • הבית זה לא מקום שבו אני יכול/ה לשאול שאלות על דברים הקשורים במין ומטרידים או מסקרנים אותי.

  • אם קורה לי משהו שקשור למין או לפגיעה מינית (ילדות, ילדים, בנות ובני נוער לא תמיד יודעים להפריד בין מה שהוא מין לבין מה שהוא אלימות מינית) אין לי מענה בבית.

 

 

כיום בעידן האינטרנט והמסכים ילדות וילדים מחפשים מידע באינטרנט על מנת ללמוד ולהחכים.  מחקרים מראים שילדות וילדים מחפשים מידע על מין ומיניות באינטרנט החל מגילתשע לערך. אז אם יש לכם ילדה או ילד בכיתה ג'-ד' והלאה, מאוד יכול להיות שהיא או הוא חיפשו בגוגל מילים כמו "מין", "סקס", "זיון", "אורגזמה" הם עשו זאת כי הם סקרנים. בדיוק כמו שאנחנו פתחנו ספרים כשהיינו בגילם. אין להם מושג ירוק מה יעלה בחיפוש והם אינם מסוגלים להתמודד בצורה טובה עם מה שעולה.

https://static.wixstatic.com/media/aa4e54_7e86ef166c2847628ddb4bba048aa16c.png/v1/fill/w_900,h_738,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01/aa4e54_7e86ef166c2847628ddb4bba048aa16c.webpהתמונות האלה הן תמונות מפחידות בגיל כה צעיר. גם בגיל מבוגר יותר הן מפחידות ומלחיצות כשלא מבינים אותן, יש בהן משהו קר ומנוכר. לא ברור. בתור ילדה או ילד שלא מבינים מין מהו זה יכול להפחיד. להגעיל. האם אתם רוצים שהילדה או הילד שלכם יבואו אליכם אחרי שהם ראו תמונות כאלה? האם אתם לוקחים בחשבון שיכול להיות שהם כבר ראו ויותר מפעם אחת את התמונות האלה...? תוכן מיני קופץ לילדינו גם בלי לחפש אותו באופן מכוון.  

 

בתור הורים אנו חייבים להפגין אחריות ולהתייחס לתופעה שהיא די חדשה ולא הייתה כשאנחנו היינו ילדים.

 

כיצד ניתן להתייחס לנושא המיניות בצורה הנכונה?

כישראליות באמריקה ומדריכות הורים (אביטל פוקס הדרכת הורים וליטל פלדמן מדריכת הורים מקימת מרכז Life parenting להדרכת הורים) תמיד אנחנו צמאות לידע ולהעשרה בעברית (לא יעזור כמה שנים שאנחנו כאן...) ולכן החלטנו להרים את הכפפה ולהביא עד אליכם הכשרה ומידע בתחום החינוך המיני ואפשרות לאוורר את הנושא עם עצמכם.

אתם יודעים על מין ומיניות הרבה יותר מהילדות והילדים שלכם. יש לכם תפיסת עולם של מבוגרים, יש לכם מה לתת להם וחשוב חשוב חשוב שתדברו איתם/ן על מין ומיניות.

 

הצטרפו להרצאה מקוונת

 

אנחנו מארגנות הרצאה מרתקת מפי מומחית בתחום, האורים והתומים של הורים וצוותי חינוך בישראל בנושא של חינוך מיני ומסכים שתיתן לנו כלים מעשיים לשיח עם הילדים ותסביר לנו איך עושים זאת- מה להגיד, איפה? מתי? איך לא לחפור? איך לא להכניס להם רעיונות לראש? ועוד.

 

שלומית הברון, מנהלת ומקימת ״מידע אמין על מין״ - מיזם חברתי לחינוך מיני.

בהרצאה מרתקת בעברית, מסלון ביתכם (הרצאה אינטרנטית בלייב)-

"חינוך מיני בעידן הסלפי והמסכים "

יום חמישי, 24 בינואר, בשעה 9 בערב שעון החוף המזרחי,

לינק ישלח לנירשמים.

*מי שאינו זמין ביום ובשעה יכול להרשם ולקבל הקלטה של ההרצאה.

הרשמה מוקדמת עד 17 לינואר $22

לאחר מכן 27$

הזדרזו להירשם!

לפרטים נוספים והרשמה :

https://www.eventbrite.com/e/53978742873

 

הוסף תגובה חדשה