התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - יחסים

למה אנחנו רבים עם בני הזוג שלנו?
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 25.04.2014 00:43
מחקר אמריקני חדש מצא, שרמות סוכר נמוכות מביאות לפתיל קצר ואחראיות לכעסים במשפחה. בא לכם לריב? קחו ממתק

למה זוגות רבים? בגלל חוסר בסוכר

בשורה אחת: מחסור בסוכר, אוייב הציבור מספר 1, מעודד כעס, שמופנה לרוב אל האדם הקרוב ביותר אליכם - בן הזוג שלכם.

מחקר חדש שנערך באוניברסיטת אוהיו, מצא גם קשר ישיר בין רמת הסוכר בדם לרמת האגרסיביות.

החוקרים מדדו במשך 3 שבועות, פעמיים ביום, את רמות הסוכר של למעלה מ-100 זוגות נשואים שהתבקשו לדווח מידי יום על כל כעס, ריב או חילוקי דעות שפרצו ביניהם בדרך מיוחדת במינה: כל משתתף במחקר קיבל 'בובת וודו' שייצגה את בן הזוג שלו ו-51 סיכות. בסוף כל יום, המשתתפים דקרו את הבובה ב-0 עד 51 סיכות, בהתאם לרמת הכעס שחשו כלפי בן הזוג. הדקירות בוצעו כשבני הזוג היו בנפרד.

"התוצאות", הסבירו עורכי המחקר, "יצרו מדד מדוייק למדי, המצביע על נטייה ברורה של בעלי רמת הסוכר הנמוכה להתפרץ על בני הזוג שלהם. ככל שרמת הסוכר נמוכה יותר, הכעס גם פורץ בעוצמה גבוהה יותר ונמשך זמן ארוך יותר".

התוצאות נשארו זהות גם אחרי שהחוקרים לקחו בחשבון נתונים שנאספו על מערכות היחסים לפני תחילת המחקר. "גם זוגות שדיווחו לפני המחקר על קשר טוב ומספק, נטו לכעוס יותר על בני הזוג שלהם כאשר רמות הסוכר שלהם היו נמוכות", ציינו החוקרים.

ההנחה היא, שללא מספיק גלוקוז - ה'דלק' לפעילות התאים - חסרים לגוף (ולמוח) אנרגיות הנדרשות לשליטה עצמית ולהתמודדות עם כעסים.

מעבר להשפעת הסוכר על ההתנהגות האנושית, המחקר מקיש כי רעב בכלל עלול לשחק תפקיד משמעותי בחיי נישואים. ובמילים אחרות, כשרעבים נוטים להתווכח ולהתעמת ורעב כבד עלול להביא להתפרצות אלימה; עובדה שאושרה גם במחקרים ביולגיים-התנהגותיים קודמים.

לכל הכתבות החדשות

איך משפיע פייסבוק על המצב-רוח שלנו?... מחקר חדש, שנערך באוניברסיטת סן דייגו, מצא כי קריאת פוסטים של חברים 'מדביקה' אותנו במצב הרוח שלהם, לטוב ולרע

היי, אתן לא שומעות שמנות?... אם מישהי צריכה עוד מוטיבציה להפטר משומנים עודפים, בא מחקר חדש ואומר: תהיו שמנות - תהיו חרשות. גם בני נוער שסבלו מהשמנה נמצאו בסיכון גבוה פי 2 לא לשמוע

לילה טוב: הוסיפו שעות שינה ושפרו את בריאותכם... ובהפוך: חוסר שינה יכול להזיק לבריאות ולהגביר את הסיכון להתפתחות סוכרת ומחלות לב, מחלות כרוניות וסרטן, ירידה ביכולת הקוגניטיבית ואפילו... השמנה

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום: freedigitalphotos.net
 

הוסף תגובה חדשה