התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - יחסים

משיכה גנטית או גילוי עריות: בת ה-20 רוצה להתחתן עם אביה מדברת
מאת: הילה שחר | פורסם: 23.02.2015 21:31
בני הזוג שהעלו את הטאבו של יחסים בין בני משפחה לכותרות, מתכוונים לעבור לניו ג'רזי, שבה גילוי עריות בהסכמה בין מבוגרים אינו מנוגד לחוק. לא ייאמן

משפחה שכזאת

ארצות הברית לא נרגעת מסיפורה של הצעירה בת ה-20 שהתאהבה ומבקשת להנשא לאביה המבוגר ממנה ב-18 שנה, ולשכנע את אמריקה ש"זה בסדר".

מאז שנחשף גילוי העריות הסנסציוני הזה, 'יצאו מהארון' עוד 'זוגות' שכאלו - ובהם הסופרת הפמיניסטית נטשה רוז צ'רנייר, שהתוודתה על יחסיה-בהסכמה עם אביה למרות שבספריה תיארה אותם כהתעללות. 

חוקרים נזעקו לנסות להסביר את התופעה, והגיעו לתובנה שמדובר ב"משיכה הגנטית" ויש לזה כבר גם ז'רגון מדעי: Sexual Genetic Attraction, מושג שמתאר משיכה מינית שמרגישים קרובי משפחה הנפגשים לראשונה בבגרותם.

ה'נסיבות המקלות' של הצעירה (שומרת על עילום שם מחשש שאביה ייעצר) שפתחה את תיבת הפנדורה הזו, הן שהוריה נפרדו כשהיתה בת שנתיים. בין גיל שנתיים עד 5 עשה האב כמה ביקורים קצרים אצל בתו. אך מגיל 5 לא היה ביניהם שום קשר.

מה שהיא זוכרת ממפגשיהם בילדותה המוקדמת זה ביקור משותף בגן החיות וכמה מתנות ששמרה איתה עד גיל הבגרות כזכר יחיד לאביה, בהם בובה וערכת תה מיניאטורית.

הקשר בין הצעירה לאביה חודש כשהיתה בת 17, כשהגבר המבוגר הציע לה חברות ב"פייסבוק" והיא נענתה.

אחרי זמן קצר הם גילו את הקשר המשפחתי, והאב הגיע לביקור.

"המחשבה הראשונה שלי היתה: 'וואו! הוא נראה כל כך טוב!'", סיפרה הצעירה. "אבל מיד אחר כך אמרתי לעצמי: 'מה לעזאזל את חושבת, מה לא בסדר איתך?!' ראיתי בו אבא אבל בו זמנית נמשכתי אליו כגבר".

הסתבר שהם לא גרים רחוק אחד מהשני. לא עברו אלא ימים מעטים מפגישתם הראשונה, עד שהצעירה הגיעה לבית אביה בעיר סמוכה והיחסים הפכו למיניים:

"אמרנו: 'מה קורה?!' אבל שנינו חשנו רגשות חזקים אחד לשני. שוחחנו אם זה בסדר, ואז פתאום התנשקנו. זו היתה הפעם הראשונה שעשיתי אהבה וכך איבדתי את בתוליי... זה היה כמו כל גבר ואשה אחרים שמקיימים יחסי מין אחרי שהודו אחד בפני השני על הרגשות שלהם. זה לא היה מוזר בכלל. זה אפילו לא הרגיש כטאבו. הרגשתי שעשיתי אהבה עם מישהו שאני מכירה שנים".

בהמשך היה אביה בן זוגה הנשף הסיום של התיכון.

כיום, הם חיים יחד ועומדים לעבור לניו ג'רזי, שם - כך גילו - גילוי עריות בין בוגרים אינו מנוגד לחוק, שלא כמו במדינה בארה"ב שבה פרחה האהבה האסורה.

אמה של הצעירה עדיין אינה יודעת שבתה עומדת להנשא לגרוש שלה, אבל הוריו של האב יודעים - ולדברי הצעירה, תומכים, כמו גם חברים ובני משפחה נוספים.

עם היציאה מהארון של טאבו המשיכה המינית הגנטית, צצו קבוצות תמיכה וייעוץ לאנשים שנאבקים במשיכה מינית לקרובי משפחה, אך מאידך נוצרו קבוצות ברשתות החברתיות שקוראות לאפשר לבני משפחה בוגרים שמקיימים יחסים בהסכמה להינשא, ומשווה את מאבקם לזה שמנהלת קהילת הגייז והלסביות.  

לדברי הסופרת צ'רנייר, "משיכה מינית גנטית היא תופעה נורמלית וקיימת... זו תחושה אמיתית וחזקה. הרגשות המיניים שלי כלפי אבי היו כמו כישוף שחור שהשתלט עלי... כעבור שנים, הפסיכולוגית שלי סיפרה לי כי כך בדיוק תיארה את התחושה גם מטופלת אחרת שלה שחוותה משיכה לאביה".

לראיון המלא עם הצעירה בת ה-20 ב"ניו יורק מגזין".

לכל הכתבות החדשות

צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה