התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - יחסים

לא מוצאת את בעלך? מעכשיו אפשר לשלוח אליו מסמכי גירושין דרך... פייסבוק
מאת: נצח שלמון | פורסם: 07.04.2015 19:25
שופט בית המשפט העליון במנהטן התיר לתושבת ברוקלין, שבעלה מסרב להתגרש ונעלם, להשתמש ברשת החברתית כדי לצוד אותו

לא מוצאת את בעלך? לא מוצא את אשתך לצורך הגשת מסמכי גירושין - הודיעו להם בפייסבוק

שופט בית המשפט העליון במנהטן,  מת'יו קופר, יצא השבוע בפסיקה שתיצור תקדים בדיני המשפחה האמריקניים.הוא התיר לאלאנורה ביידו (26), אחות ממוצא אפריקני החיה בברוקלין, להגיש לבעלה המתחמק מסמכי גירושין באמצעות משלוח הודעה ב... פייסבוק.

מבקשת הדין עולה, כי אלאנורה לא מצליחה מאז 2011 לאתר את מקום הימצאו של בעלה בנפרד, אחד ויקטור סאנה, המתואר כמובטל כרוני וחסר כתובת מגורים קבועה מזה 4 שנים. 

אלאנורה סיפרה לשופט על נישואיה ב־2009. למרות שהתחתנו בנישואים אזרחיים, ויקטור הבטיח לקיים חיי נישואים ואורח חיים כנהוג במולדתם גינאה. אך לטענת אלאנורה הוא לא עמד בהבטחתו, היחסים בין השניים החלו להידרדר, והיא ביקשה להתגרש. ויקטור סירב לבקשתה, ויום אחד נעלם, כאילו בלעה אותו האדמה.

אלאנורה פירטה את כל הדרכים שבהם ניסתה לתפוס את ויקטור, כולל שימוש בחוקר פרטי, אבל כפי שגילה החוקר - את חשבונותיו המעטים, כולל חשבון הטלפון הסלולרי שלו, ויקטור משלם בכרטיסי חיוב המשולמים מראש. לדואר אין שום כתובת הרשומה על שמו. והדבר היחיד שנמצאה היה עמוד פייסבוק.

רק לאחר שפרקליטה של אלאנורה הצליח להוכיח שזה אכן העמוד של אותו ויקטור שאינו זמין בשום מקום אחר לקבלת מסמכי הגירושים, אישר השופט את הבקשה הבלתי שיגרתית להשתמש ברשת החברתית. השופט התיר לפרקליט לשלוח את מסמכי הגירושים באמצעות פייסבוק עד 3 פעמים בשבוע... עד שויקטור יגיב. והפרקליט מיהר, מייד לאחר פסיקת השופט, לשגר את ההודעה הראשונה. 

לכל הכתבות החדשות

אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה