התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - יחסים

מתגרשת? תיזהרי מהתקף לב!
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 17.04.2015 13:12
מחקר אמריקני חדש מצא, כי נשים גרושות נמצאות בסיכון בריאותי גבוה יותר מבעליהן הגרושים, בעיקר בסיכון ללקות בהתקף לב. ומה עם הגברים

מתגרשים? צפו לבעיות בריאותיותמתגרשים? צפו לבעיות בריאותיות

בשורה אחת: נשים גרושות נמצאות בסיכון גבוה יותר לחטוף התקף לב מאשר נשים נשואות וגם יותר הבעלים הגרושים.

כך עולה ממחקר אמריקני חדש ורחב היקף, אשר בדק את השפעות הגירושין על מצב הבריאות של הנפשות הפועלות. החוקרים הגיעו למסקנותיהם לאחר שעקבו במשך 18 שנה אחר חייהם ובריאותם של כ-16,000 בני אדם בגילאים 45 עד 80. במהלך המחקר, אחד מכל 3 ממשתתפיו התגרש לפחות פעם אחת!

ההשערה היא, כי מדד הלחץ של נשים גרושות גבוה יותר, גם אלו שנישאו בשנית, חלקן סובלות מלחץ כרוני - וזה מה שגורם להן לקבל התקפי לב יותר מאשר בנות גילן שחיות במסגרת נישואין אחת כל חייהן.

במספרים: סיכוייה של אשה גרושה פעם אחת לחטוף התקף לב גבוהים בכ-25% בהשוואה לנשים נשואות. גירושים שניים מעלים את הסיכון ל-35%, וגירושים שלישיים מקפיצים את הסיכון ל-77% אחוזים!

ומה קורה עם הגברים?

גם הגברים הגרושים חשופים יותר להתקף לב בהשוואה לעמיתיהם הנשואים, אולם העלייה בסיכון היא 10% 'בלבד', ורק במקרה של גירושים שניים ומעלה, הסיכון עולה לכ-30%.

גברים גרושים שמתחתנים בשנית - חוזרים להיות ברמת סיכון לחטוף התקף לבשל גברים נשואים שלא-התגרשו-מעולם.

המחקר מצא עוד כמה עובדות מעניינות על גרושים/גרושות: למשל, נמצאו יותר בעלי השכלה נמוכה, חסרי ביטוח בריאות, מעשנים ושותים בקרב מי שהתגרשו (בהשוואה לנשואים). נמצאו גם יותר מיקרי דיכאון בקרב הגרושים לנשואים, והם נמצאים בסיכון גבוה יותר ללקות בלחץ דם גבוה.

המחקר פורסם בגיליון החדש של כתב העת הרפואי Circulation

לכל הכתבות החדשות

צילום: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה