התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - יחסים

בין ישראל לארה"ב: הקרב על ילדה בת 11
שרות ILUSA | פורסם: 25.05.2015 19:43
זה החל כסיפור אהבה בין אמריקנית שהתגיירה וגבר ישראל שביקר בארה"ב, נמשך בגירושים ובניסיון חטיפה, והסתיים בבית משפט בטבריה בהשבת הילדה לאמריקה

כשישראלי מתחתן עם אמריקנית...

זה החל כסיפור אהבה: בשנת 2002 הכירה אזרחית אמריקנית גבר ישראל בעת שהותו בארה"ב. במהלך תקופת היכרותם וטרם נישואיהם נולדה לשניים בת משותפת. האישה הצעירה התגיירה, וב-2008 נישאו בני הזוג במתכונת קונסרבטיבית.

סופו של סיפור האהבה סופר לאחרונה בבית המשפט לענייני משפחה בטבריה: הנישואים החזיקו מעמד 3 שנים בלבד, ובשנת 2011 נפרדו בני הזוג. הבעל הוא שתבע את הגירושים והוא גם דרש משמורת מלאה על ילדתם המשותפת, אלא שבית משפט אמריקני החליט, כמקובל, על משמורת משותפת.

הבעל חזר לארץ, ויתר על המשמורת המשותפת אך המשיך לבקר את בתו בארה"ב מדי שנה. בשנה שעברה, לאחר ביקורו השנתי בארצות הברית, שיכנע הבעל את אשתו לשעבר להצטרף אליו עם בתו לביקור בישראל.

מרגע שנחתו בארץ תפס האיש חזקה על בתם המשותפת, בת 11 כבר. כשהאם ניסתה לצאת איתה מהארץ גילתה שהוצא נגד הבת צו עיכוב יציאה.

האם חזרה לבדה לארה"ב והגישה תביעה בינלאומית נגד האב, באשמת חטיפת בתה.

האם טענה, כי ביקורה בארץ לא היווה הסכמה לשינוי מקום המגורים שלה ושל בתה, אלא הזדמנות להחלמה לאחר שחלתה בדלקת ריאות קשה. לדבריה, היא נענתה לפיתויו של בעלה לשעבר להגיע יחד עם בתה לארץ כדי שתוכל "להתחזק ולנוח".

"מקומה הטבעי של הילדה הוא בארה"ב", טענה האם, "שם היא נולדה, שם גדלה, שם התחנכה. שפתה אנגלית וכל משפחתה המורחבת - הן מצידי והן מצד אביה - חיים באיזור".

גירסת האב, כפי שהוצגה לבית המשפט: אשתו לשעבר חולה במחלת נפש. מצבה מידרדר כאשר אינה מקפידה לקחת את התרופות שנרשמו לה. לטענתו, אשתו לשעבר הסכימה לעלות לישראל כדי שהוא יוכל להשגיח על בתם המשותפת.

"כבר רשמנו את הילדה לבית ספר, צירפנו אותה לקופת חולים והבאנו את הכלב שלה מארה"ב", טען האב.

אלא שאז, לטענת הבעל לשעבר, אשתו לשעבר התחרטה והחליטה להאשים אותו בחטיפה על לא עוול בכפו.

פסק הדין: בסיומו של המשפט הדרמטי, קיבל השופט הישראלי את טענות האם והורה על החזרתה של הילדה לאמה ולארצות הברית וביטול צו עיכוב היציאה נגדה מהארץ. השופט גם חייב את האב בהוצאות ובהוצאות הטיסה לארה"ב של האם ובתה.

מבוסס על פסק דין שפורסם ב- ב-lawguide.co.il

עוד סיפורי גירושים בין בין ישראל לארצות הברית

לכל הכתבות החדשות

אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה