התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - רוחניות

מיכל אוחיון, הכל עניין של אנרגיה
מאת: ליענה ברוך ( LiAna Baruch) | פורסם: 02.10.2012 09:45
ליענה ברוך שוחחה עם שמאנית מיוחדת במינה שעובדת בלוס אנג'לס, על ציוריה האנרגטים, ספריה והמסעות הרוחניים שהיא עורכת וכיצד הם יכולים לעזור לנו ולילדינו.

Michal-1.jpg

"במקצועי אני שאמאן - מאסטר בטרנספורמציה של אנרגיה דרך ציור, סיפור, ריקוד ומדיטציה. אני מאמינה שכל אדם הגיע לעולם עם יכולת המיוחדת אך ורק לו/לה, וכל אחד מאתנו הוא חלק חיוני מאוד בתוך הפאזל שהוא העולם. החזון שלי הנו שכל האנשים יתעוררו להכיר במיוחדות שלהם וישתמשו בה לחבור לקבוצות וליצור עולם טוב יותר לאדם ולטבע".

מיכל אוחיון  (Michal O. Michaelo) הנה מדריכה רוחנית רב-מימדית. היא עובדת עם מבוגרים וילדים למימוש מהותנו באמצעות מסעות פנימיים, ציורים אנרגטיים אישיים ותנועות מחול מסויימות. כל היבט בעבודתה מתוכנן להוציא לאור את ייעודו של האדם איתו היא עובדת מעמימותו ולשלב את מהותנו הפנימית עם חיינו החיצוניים.

"כיום אחוז המשתמשים ביכולת הגבוהה שלהם הוא נמוך, כיוון שלכל אדם, בעת מתן היכולת, ניתן גם קושי. מטרת הקושי היא לחשל את האדם ולהביאו לדרגה מירבית של ביצוע היכולת שלו. רוב האנשים נכנעו לקושי והדפו את היכולת לפינה. שימוש ביכולת הגבוהה מביא את האדם לתפוקה של 90% מהיכולת שלו לעומת 30% תפוקה ללא שימוש ביכולת. הספר להעצמה אישית שכתבתי ופרסמתי - "הסיפור המפעיל – The Motivating Story" הנו פרי שמונה עשרה שנות עבודה אישית והוא מנחה את הקורא כיצד להגיע ליכולתו המיוחדת ולמצות אותה".

עבודתה של מיכל החלה בישראל, במערכת החינוך הממלכתית ובבית הספר לדרמה שהקימה, כהוגה והמפתחת של תכנית חינוכית וכמומחית להתנהגות אנושית. התכנית לילדים ונוער ליישום לקיחת אחריות אישית, נלמדה בכל רחבי ישראל וזכתה לעיטור ושבח מטעם משרד החינוך הישראלי ומטעם אונסק"ו כ"תכנית ללא גבולות". 

הציורים האנרגטיים של מיכל חושפים את שפת הנשמה 

כל ציור הנו ייחודי ואישי ומקרין את יכולתו הייחודית של המושא, בין אם אדם או מצב, בהתמירו אותה למודעות ויכולת פעולה. התדרים האנרגטיים שמיכל מבטאת דרך צבע וקנוואס, הנם רב-מימדיים ומשפיעים על הצופה בכמה רמות בו-זמנית. הציור יוצר אפקט מיטיב על האנשים, כמו גם החדר והבניין בו הוא ממוקם.

Michal-Highest-Solution.jpg
 "הפתרון הגבוה ביותר" (The Highest Solution) ציור אנרגטי עבור הלגונה במאליבו

אחד הציורים, "הפתרון הגבוה ביותר" (The Highest Solution)  צוייר עבור הלגונה במאליבו, ומיכל מספרת את הסיפור שמאחוריו: "בפברואר 2011 גרתי במאליבו. שכנתי הגיעה עם עצומה לחתימה, המבקשת להרתם להציל את הלגונה, שבה זני צמחים ובעלי חיים נדירים מאוד. הלגונה היתה במצב התייבשות וצחנה עקב הזרמה של מי שפכים מבית חרושת במעלה הנהר ושינוי נתיב המים.

Michal-Lagoon-Pre.jpgהמצב העגום בלגונה במאליבו  - לפני

"הלגונה שייכת לרשות הגנים הלאומיים והוחלט להרוס אותה ולהפכה לאגם מלאכותי. החלטתי לרתום את הכישורים הרוחניים שלי וניגשתי לאגם. בעת המדיטציה שם הבנתי שזהו מקום קבורה מקודש לשבט הצ'ומאש האינדיאני הקדום והרס המקום הוא לא רק נזק אקולוגי הוא גם נזק אנרגטי רוחני. אחת הדרכים שלי ליצור את המציאות הגבוהה והרצויה ביותר לאדם או למקום היא להתחבר לאנרגיה הגבוהה במדיטציה ולהביא את הפתרון הטוב ביותר דרך ציור אנרגטי. לציור של האנרגיה של הלגונה קראתי "הפתרון הגבוה ביותר".

" ביוני 2011 היו אמורים להגיע בולדוזרים על מנת להרוס את הלגונה. במקום הבולדוזרים הגיעו שקנאים והתיישבו בלגונה בכמויות שלא ניראו במאליבו קודם, השקנאים כבשו את הלגונה ובמקביל הלגונה התמלאה כך שאי אפשר היה להרוס אותה. כיום - 2012 יש תוכנית אשר מבריאה את האגם, מחייה מחדש ומשמרת את מה שהיה. אני זוקפת את ההצלחה לזכאתם של האנשים שהביאו את הנושא לתשומת לב, מחו והפגינו ללא לאות, לברכות של כולם ולציור האנרגטי שציירתי שכל הזמן הקרין את הפתרון הגבוה ביותר בעצם היותו תלוי. אגב, אני ממליצה לעורכי דין לקנות את הציור הזה ובכך להביא תמיד את הפתרון הגבוה ביותר לכל הצדדים – Solution WIN-WIN "

Michal-Lagoon-Post.jpg
הלגונה של מאליבו - היום 

האם ניתן ליישם את עבודתך גם בחינוך ילדים כאן ועכשיו?

"בהחלט. ספר ילדים שכתבתי וברצוני להוציא לאור נקרא "רוז" ומספר על ילדה שיש לה יכולת לדבר עם צמחים ולרפאם. ביום הראשון ללימודים, רוז מגיעה ראשונה לגן. היא יוצאת לחצר, יושבת מול עץ, מדברת אליו ומרפאה אותו; הילדים מבחינים בה וצוחקים עליה. הוריה בבית מנסים לשכנע אותה לא להשתמש ביכולת שלה בפומבי, אך היא מוצאת פתרון הרבה יותר טוב המאפשר לה להשתמש ביכולת שלה ולעודד את הילדים בגן למצוא את היכולת שלהם. הספר מראה בעקיפין  כיצד מתחיל להיווצר "בולי" וכיצד אפשר להפוך "בולי" למכיל ומשתף".

Michal-Rose-Kids-Book.jpgציור של מיכל אוחיון מתוך ספר הילדים "רוז"

ניתן לראות מבחר מיצירותיה של מיכל בתערוכה שתיפתח ב-5 באוקטובר בסטארבקס מאליבו ותימשך עד ה-5 בנובמבר.

"סטארבקס תומך באמנים בקהילה במתן חשיפה חודשית ליצירותיהם, ואני אסירת תודה להם על ההזדמנות לחלוק את אמנותי ויצירותיי עם הקהל הרחב. אשמח לראות את קוראי ILU בין המבקרים, לשוחח ולענות על שאלות".

תערוכת ציורים אנרגטיים 5 באוקטובר בסטארבקס מאליבו 

 29211Heathercliff Rd # 10, Malibu, CA

לפרטים נוספים על התערוכה

 310-924-0462

Michal-Oneness.jpgציור אנרגטי של מיכל אוחיון "Oneness"  (אחדות)

הוסף תגובה חדשה