התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - רוחניות

ה-12-12-12 הפרטי שלי (כולל וידאו)
כתבה, צילמה והסריטה: ליענה ברוך | פורסם: 13.12.2012 07:03
בשעה 8:30 בבוקר ב-12-12-12 יצאה ליענה ברוך עם נשים ישראליות וד"ר יהודי-פרסי לכיוון המדבר, שעתיים וחצי נסיעה מהבית, ובילתה בקצה מדבר דרום-קליפורני

האנרגיות והעצים בקצה מדבר בריברסייד, דרום קליפורניה

7 בבוקר. הציפורים עדיין נוחרות על העצים. אני נשלפת מתוך המיטה החמה אליה נכנסתי אמש בשעה 12:12... בוקר טוב עולם. בוקר טוב 12/12/12.

ידעתי שאני הולכת לעבור את היום הזה בצורה לא שגרתית, ולא ידעתי איך בדיוק. סמכתי על היקום שיזמן לי את החויה המתאימה ופשוט הלכתי עם זה. מכיוונים שונים שמעתי שאת האנרגיה העצומה שיורדת לעולם החודש (ובמיוחד ב-12/12/12 וב-12/21/12), מסייעים לנו לתעל... העצים. כשההזמנה לטייל בטבע ולהתחבר לעצים הגיעה, ידעתי שזו התשובה שלי.

ומכאן זה הלך והשתפר. בשעה 8:30 בבוקר יצאנו משרמן אוקס לכיוון המדבר, אי-שם במחוז ריברסייד, שעתיים וחצי נסיעה מהבית. היינו חמישייה (כך יצא): ארבע נשים ישראליות וד"ר קיו - אמריקני-יהודי-פרסי עם חזון מדהים... 

במסגרת לימודי היהדות שלו, למד קיו שהמצווה האחרונה בתרי"ג היא על כל אדם לכתוב את התורה בעצמו. הוא החליט שהוא הולך לכתוב את הגירסה שלו בנוף, פשוט לחוות את התורה דרך הטבע. על שטח אדמה נרחב שרכש, הקים את גן העדן, מצרים, מדבר סיני והארץ המובטחת... (אפילו ייצוג לפלשתינאים יש לו, בצורת השכן הפולש...) סיפור רכישת הקרקע מרגש בפני עצמו ומחזק את האמונה שכאשר משהו הוא נכון וצריך לקרות – הוא יקרה, ויהי מה.

מסלול ההייקינג שעשינו היום היה בעיקר בגן העדן ובחלק מהארץ המובטחת. פגשנו את העצים שגדלו באיזורים הללו בימי התנ"ך, ואשר הובאו ונשתלו על ידי קיו בחלקת האלוהים שלו. עץ התאנה, שבעליו התכסו אדם וחוה, תפקידו להסוות.

העץ המסוים שצומח כאן הובא מברזיל ומסווה את פירותיו כמלונים או אבטיחים קטנים. עץ החיים נשתל בצורת "חי" ופירותיו הם רימונים מתוקים להפליא.

מהאיזור הסלעי ירדנו אל נווה מדבר קסום, שבו מפכה נחל... זה הרגיש הכי מתבקש לעשות נטילת ידיים במים הזורמים ולברך. שטפנו פנים, לגמנו מהמים הצלולים וברכנו "שהכל נהיה בדברו".

התכוונו לכל מילה.

בנחל הזה היתה לי גם חויה רוחנית חזקה. בעודי עומדת על שפתו ומצלמת, קרני השמש במים יצרו הילת אור שאליה התמזגו קרניים ורודות לקרן אחת. גם כשזזתי והזויות השתנו, המחזה המשיך ביתר שאת והזכיר לי לחלוטין את הציור שמאחורי אחד מ-72 השמות שציירתי, שנושאו "תקשורת עם מלאכים" (ראו תמונה ווידאו). 

הטבע כאילו לבש חג והאדמה כולה היתה זרועה אבנים מתנוצצות...

מהנחל המשכנו לעץ האלון העתיק, בן 500 השנים. כולנו הנחנו עליו את ידינו ואני גם השענתי את המצח. מיכל השמאנית הנחתה אותנו במדיטציה של שלום וברכה לכל העולם, על כל שוכניו האנושיים, בעלי החיים והצמחים. גם במדיטציה הזאת קיבלתי מתנה בצורת סמל, שאותו אני נושאת עכשיו על לוח לבי, ובהחלט אצייר אותו.

בדרכנו לארוחת הצהריים בפינת הישיבה הטבעית שהובאה מסין, חלפנו על צמחים שלא קשורים לתנ"ך, שהיו שם מתקופת האינדיאנים: צמח הדטורה ומרווה אינדיאנית, למשל.

ראינו גם שושנה שצומחת רק מתוך הסלע, ואבן טחינה אינדיאנית ששימשה לכתישת תבלינים.

את השקט הפסטורלי טלטלה סופת עלים שורקנית שארכה מספר שניות והרגישה גם היא כמו מסר מהיקום. הודינו לטבע ולבוראו ושמנו פעמינו חזרה הביתה...

יהי רצון שנדע להכיל ולתעל את כל הטוב שבעולמנו לטובת כלל שוכניו.

מתוך סדרת ציוריה של ליענה ברוך, שמות אלוהים

התאריך הבא: 21 בדצמבר, 2012. מה דעתם על תאריכים וגורלות? האם קרה לכם משהו מיוחד בתאריך מיוחד

הקליקו וכיתבו כיתבו לליענה

הוסף תגובה חדשה