התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - רוחניות

ד"ר גיל הארט שולט במוח
מאת: נורית גרינגר / צילם: יוסי סיגלמן | פורסם: 17.04.2013 21:01
הוא היה סרן בסיירת מטכ"ל, הוא יזם חברות סטארט-אפ, הוא חזר בתשובה ולמד לחבר יכולות צבאיות עם עקרונות חסידיים. ד"ר גיל הארט מאמין בשינוי (וידאו)

ד"ר גיל הארט מדגים תרגיל סיבולת עם בקבוקי מים

ד"ר גיל הארט מדגים תרגיל סיבולת עם בקבוקי מים

 

לפעמים אדם פשוט צריך לפעול על פי האינטואציה שלו; וזה מה שעשיתי כשהחלטתי להשתתף בערב עם ד"ר גיל הארט, בהמלצת הרב אברהם זייג'אק של קהילת "חב"ד סולה" בלוס אנג'לס המליץ עליו.

האירוע הכמעט-סטריאליסטי, התקיים בביתם של יוסי וחיה סיגלמן בלוס אנג'לס - והבית היה מלא בסקרנים.

פגישה עם ד"ר הארט היא כמו פגישה עם סוכן FBI או המוסד לשעבר, שקיבל אישור לחשוף קצת מסיפוריו המסתוריים על מבצעים עלומים מעבר לקווי האויב.

גיל הארט בימי הסיירתהארט נולד בישראל, שירת בסיירת מטכ"ל, השתתף בכמה מבצעים מפורסמים יותר ופחות והשתחרר מצה"ל בדרגת סרן. בצבא, לדבריו, למד איך "לשמר ולהגדיל את יכולת הביצוע אפילו בתנאים הקיצוניים ביותר"; ובמילים פשוטות, למד הארט איך להתמודד עם לחץ ונסיבות מלחיצות.

הוא בעל תואר דוקטור בהנדסה ביו-רפואית מאוניברסיטת אימפריאל בלונדון והוא חי ב-15 השנים האחרונות בארצות הברית, עוסק ביזמות של חברות סטארט-אפ ישראליות ואמריקאיות שעניין מכשור רפואי.

אבל לא לשם כך התכנסו הערב בבית סיגלמן.

במקביל למיזמים העסקיים שלו, מזה 11 שנים ד"ר הארט נמצא במסע לגילוי שורשיו. הוא חזר בתשובה, הפך חב"דניק - ומוביל בשורה ייחודית.

Gill Heart ד"ר גיל הארט    "במשך 4.5 שנים למדתי חסידות עם שליח, על בסיס יומיומי, ללא קבלת עול של קיום תורה ומצוות", הוא מספר על התהליך שעבר. "לאדם כמוני עם רקע אקדמי-מדעי, עומק פילוסופיית החסידות השפיעה מאוד על חיי, על בסיס יומיומי, ולאט לאט הפכתי מחילוני ליהודי שומר מצוות. התחלתי להפתח וליישם מעשית תורה ומצוות, וזה שינה אותי את חיי.

מה זאת שיטת ה-Mind Matrix שאתה מקדם?

ד"ר הארט: "זו שיטה שמשלבת ידע שרכשתי באימוניי המיוחדים בצה"ל, יחד עם ידע וניסיון קליני - ולכל זה הכנסתי אלמנטים של מיסטיקה יהודיה, קבלה וחסידות".

בסדנת הדוגמא שהשתתפתי בה היו רגעי מבוכה רבים, למשל כשהארט ביקש מהמשתתפים להתחלק לזוגות בני אותו מין וכל זוג נדרש להצמיד את אפיהם ומצחם.

"הרעיון", הסביר לי ד"ר הארט, "הוא שאנחנו צריכים להפסיק, להגיע לנקודת הטפשות. מאחר שלא מקובל שגבר יגע כך בגבר ואשה באשה, אנחנו צריכים להכריח את עצמו לבצע את הדבר הפשוט הזה, נגיעה קלה במישהו אחר. כשמגלים שהשד לא נורא, זה עוזר להתגבר על קיבועים אחרים בחיים.

"וזה העקרון של Mind Matrix או Mind Control: כלומר, לשנות את צורת החשיבה, את דפוסי ההתנהגות. שינוי הוא מנוע, כי הוא מוביל צמיחה טובה.

"זה כמו אדם המסתכל במראה. כאשר השיער או הבגד לא נראים לו, המראה לא תשתנה; זה האדם המסתכל במראה שיתקן את השיער והבגד שלו לטעמו".

גברים-עם-גברים, נשים-עם-נשים, באימון עם ד"ר גיל הארטאימון אחר שהדגים לנו ד"ר הארט, הוא איך ליצור בפני העולם החיצוני דימוי של מי שאינך. זה לא משחק. אתה לומד להיות מישהו אחר, אך בצורה מבוקרת. להיראות כועס, למשל, אך לשלוט בכעס. ובמילים אחרות, הארט מלמד "לשלוט במוח, לפעול מחוץ לקופסא ולשלוט בתגובות רגשיות לגורמי מתח".

ובסופו של דבר, כמו עוד מאות תורות מהסוג הזה, הכוונה והתקווה היא לאפשר לאדם לשפר את חייו - האישיים והעסקיים.

מאיפה בא לו כל הרעיון הזה?

הארט: "מלבד כלים מדעיים שרכשתי במשך השנים, מקור ההשראה שלי הוא ספר התניא שכתב הרב שניאור זלמן מלאדי, מייסד חסידות חב"ד".

הנה כמה טיפים להורדת לחץ ע"פ ד"ר גיל הארט:

Watch on TorahCafé.com!

צילומים נוספים באדיבות גיל הארט

הוסף תגובה חדשה