התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - רוחניות

הזרע של היום הוא הפרח של מחר
הביא לפרסום: עמוס | פורסם: 13.05.2013 21:00
רגע של רוחניות: "מבחן המנכ"ל" לבחירת יורשו בתפקיד מלמד איך אם נשתול כנות - נוכל לקצור אמון, ואם נשתול ענווה - נוכל לקצור גדולה

הזורעים בדמעה - בשמחה יקצורו

איש עסקים מצליח התקרב לגיל הפרישה וידע שהגיע הזמן שיבחר יורש שינהל אחריו את העסק.

במקום לבחור את אחד המנהלים הבכירים שתחתיו או להוריש את העסק לילדיו, הוא החליט לעשות משהו שונה: הוא זימן את המנהלים הצעירים בחברה לשיחה.

"הגיע זמני לפרוש ולבחור במקומי את המנכ"ל הבא", אמר להם, "החלטתי לבחור אחד מכם".

המנהלים הצעירים היו המומים, אבל נדמה שהבוס היה רציני.

"אני עומד לתת לכל אחד מכם זרע מיוחד מאוד", המשיך המנכ"ל. "אני מבקש מכם לשתול אותו, להשקות אותו ולחזור לכאן בעוד שנה עם מה שהצלחתם לגדל מהזרע שנתתי לכם... אני אבחן את הצמחים שגידלתם ועל סמך מידת ההצלחה שלכם אבחר את המנכ"ל הבא".

דן, אחד המנהלים הצעירים שנכח בחדר, קיבל זרע ומיהר לחזור הביתה בהתרגשות ולספר לאשתו את הסיפור. האישה עזרה לו לבחור עציץ, לדשן את האדמה ולשתול את הזרע. כל יום דן הישקה את הזרע וציפה לראות אותו גדל, אבל שום דבר לא קרה.

לאחר כשלושה שבועות, הוא שמע את שאר המנהלים בחברה מדברים על הזרעים שלהם שהתחילו לצמוח, אבל הצמח של דן לא גדל. 3 שבועות, 4 שבועות, 5 שבועות חלפו, ועדיין - שום דבר. הוא הרגיש כישלון.

חצי שנה עברה ודן ידע שהוא פשוט הרג את הזרע. בעוד ששאר המנהלים התרברבו על הצמחים הגבוהים והיפים שגידלו, לדן לא צמח כלום. הוא לא סיפר לחבריו, קיווה בתוך תוכו שנס יקרה והזרע לפתע יגדל. עדיין בכל יום הוא הקפיד להשקות ולדשן את האדמה, הוא כל כך רצה שזה יצליח.

בתום השנה הוזמנו כל המנהלים הצעירים אל חדרו של המנכ"ל. דן אמר לאשתו שהוא לא מתכוון לקחת עציץ ריק אל המנכ"ל, אבל היא יעצה לו להיות כנה. הוא חש בחילה וידע שזה הולך להיות הרגע המביך בחייו, אבל גם ידע שאשתו צודקת - ולכן נשא את העציץ הריק אל המשרד.

כאשר הגיע הוא נדהם לגלות שורה של עציצים גדולים שטיפחו המנהלים האחרים. הם היו יפים וגבוהים, בכל הצורות והגדלים.

הוא הניח את העציץ שלו על הרצפה והתמקם במושב, בחלקו האחורי של החדר - חלק מעמיתיו צחקו וחלק ריחמו עליו.

כשהמנכ"ל הגיע, הוא סקר את החדר ובירך את המנהלים הצעירים. "!וואו, איזה עציצים יפים גידלתם!" אמר, "היום, אחד מכם ימונה למנכ"ל הבא!"

לפתע, הבחין המנכ"ל בדן מתחבא בקצה החדר. הוא הורה לו להתקרב אליו עם העציץ. דן היה מבוהל וידע שהמנכ"ל יחשוב שהוא כישלון ויפטר אותו.

המנכ"ל ביקש מכל המנהלים הצעירים לשבת, מלבד דן.

הוא הסתכל עליו בחיוך והודיע למנהלים הצעירים: "אני שמח להציג לפניכם את המנכ"ל הבא שלכם".

דן לא האמין. הוא הרי לא הצליח לגדל שום דבר. "איך הוא יכול להיות המנכ"ל החדש?" התפלאו האחרים.

הסביר להם המנכ"ל: "לפני שנה נתתי לכולם בחדר זרע קטן, ביקשתי מכם לשתול ולהשקות אותו, ולחזור אליי אחרי שנה. מה שאתם לא יודעים זה שנתתי לכם זרעים מתים, כאלה שלא יכולים להצמיח שום דבר. כולכם, למעט דן, הבאתם לי עצים ופרחים יפים, אבל הם לא צמחו מהזרע שלי. כנראה שכאשר ראיתם שהזרע שהבאתי לכם לא מצמיח שום דבר, החלפתם אותו באחר.

"דן היה היחיד עם האומץ והיושר לבוא עם הזרע האמיתי שנתתי. לכן הוא יהיה המנכ"ל הבא!"

אם תשתלו כנות, תוכלו לקצור אמון
אם תשתלו טוב לב, תוכלו לקצור חברים
אם תשתלו ענווה, תוכלו לקצור גדולה
אם תשתלו התמדה תוכלו לקצור שביעות רצון
אם תשתלו התחשבות, תוכלו לקצור פרספקטיבה
אם תשתלו עבודה קשה, תוכלו לקצור הצלחה
אם תשתלו סליחה תוכלו לקצור פיוס.

 

חובה, כל יום!... על מיליון הדברים שאנחנו חייבים - בחית הידיעה - לעשות כל יום, ואיך אנחנו מצליחים לדחוס אותם ב-29 (!) שעות ביממה. שיהיה לכם יום מחוייך ונפלא

 

מה פעילות מינית עושה לבריאות שלנו?... מפעם בשבוע - פעמיים בשבוע - ועד כל יום, מהם היתרונות הבריאותיים של פעילות מינית עם בני זוג. כפי שמתברר, התדירות בכל זאת עושה את ההבדל

 

לכל כתבות המדור סגנון חיים: בריאות, יחסים, צרכנות, הורות ועוד

 

לעמוד הראשי

 

צילום אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

 

הוסף תגובה חדשה