התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - רוחניות

האם דברים קורים במקרה?
מאת: רותי יודוביץ | פורסם: 17.06.2013 02:56
כל מה שצריך לעשות זה להסתכל על האנשים שאנחנו פוגשים, או שאנחנו מכירים - ולמצוא לפחות מטרה אחת טובה לכך שפגשנו אותו

לכל פגישה יש יעוד

 

 

"אנשים לא נפגשים במקרה. הם מנווטים את חייהם כדי לפגוש אנשים מסוימים עבור מטרה ספציפית"

 

האם קרה לכם אי פעם שפגשתם אדם "זר" לחלוטין, אבל חשתם שאתם מכירים אותו כל חייכם? ובכן' רוב הסיכויים שאכן היכרתם אותו (או אותה) בעבר. הייתם נשמות תאומות או שאולי היה לכם עניין לא גמור בעבר שעכשיו אתם צריכים לסגור או שהייתם פשוט חברים או... (מלאו את החסר).

לפעמים אנחנו תוהים לגבי אנשים שאנחנו פוגשים. יש רגעים שאנחנו מאוד אסירי תודה על כך שפגשנו אותם. יש פעמים שאנחנו מקללים את היום שבו היינו באותו הזמן באותו המקום. לפעמים אנחנו מתחרטים עמוקות על כך שפגשנו אנשים מסוימים.

בין אם אנחנו רוצים לקבל עובדה זו או לא, יש לנו איזושהי אחריות לדברים שקורים לנו. אולי זו עובדה שקשה לבלוע אותה; הרי איך אנחנו יכולים להסכים שאנחנו היינו הגורמים ליצירת קשר עם מישהו שהתאכזר אלינו? אתם יכולים לשאול ולתהות: איך זה ייתכן שניווטנו את חיינו על מנת לפגוש אדם כלשהו?

רק בכך שנקבל את נקודת המבט הזו שאנחנו, אני ואתה, אחראים באיזושהי מידה, כבר גורמת לנו להרגיש שאנחנו נוהגים את המכונית; המכונית לא נוסעת בעצמה.

על ידי אימוץ נקודת מבט זו, אנו יכולים להסתכל על מערכות היחסים שיש לנו או שהיו לנו ולראות איך הן הועילו לנו.

כאשר אנו מאשימים את האחר לגורלנו, זה כמו לראות את הדברים דרך משקפיים מלוכלכים; קשה לראות את התמונה כולה.

כאשר אנו שואלים את עצמנו מה היתה המטרה שגרמה לנו לנווט את דרכנו אל אדם מסוים, אנחנו יכולים למצוא כמה שיעורים שיעזרו לנו לגדול ובסופו של דבר להיות מאושרים יותר וחכמים יותר... אם נלמד מכך את הלקח.

אין בחירות מיקריות

כוח הבחירה הוא הנכס היקר ביותר

כל מה שצריך לעשות זה להסתכל על האנשים שאנחנו פוגשים, או שאנחנו מכירים - ולמצוא לפחות מטרה אחת טובה לכך שפגשנו אותו. תהיו מופתעים לראות כמה ארוכה היא הרשימה. לכל אדם שאנו פוגשים יש משהו ללמד אותנו.

ואם אי פעם חשבתם שאתם לא בעלי ערך, שאינכם משפיעים על חייהם של אחרים, תחשבו שוב. כעת, לאחר שעשיתם רשימה של לקחים שלמדתם מאדם מסוים, תסתכלו כמה אתם עצמכם יכולים לעשות כדי להיות לתועלת לאחר.

חיוך, מילה טובה, מבט של אישור, יכולים ליצור פלאים בחייו של אחר - אפילו בחיי אדם זר שאתם פוגשים ברחוב. תתחילו לחייך לאנשים ותראו מה קורה.

אנחנו מאוד ברי מזל שיש לנו את הנכס היקר ביותר שקיים - כוח הבחירה. היופי הוא שלא משנה מי נמצא בחיינו, לא משנה מהו השיעור שאנחנו לומדים מהאנשים שפגשנו; בשורה האחרונה, זוהי הבחירה שלנו אם אנחנו רוצים להמשיך ולשמור על קשר עם אותו אדם בחיינו או לנתק.

אבל המסר החשוב ביותר הוא להקפיד ולשמור קשר עם האנשים שמרוממים את רוחכם ולהתעלם או להתנתק מאלו שממשיכים להשפיל אתכם או שגורמים לכם להרגיש קטנים וחסרי חשיבות.

זיכרו: כוח הבחירה הוא הנכס היקר ביותר שלנו. השתמשו בו ונווטו את חייכם לאלו שגורמים לכם לאהוב את עצמכם.

 

רותי יודוביץ הוציאה לאור את ספר הביכורים שלה I Hate to Say  Goodbye, הטרגדיה שהביאה אותי לאמריקה., המבוסס על שנותיה הראשונות בישראל. מידע נוסף באתר הספר

 

ירדן שובל בדרך למעלה (פרק 14): עוד חודש אני בת 30 ולא התכוננתי לזה מעולם.
ריאלטי ILUSA: "אני מרגישה שנרדמתי בשמירה לכמה שנים. לו רק ידעתי אז מה שאני מתחילה להבין היום, אולי הייתי מנצלת כל יום כאילו אין מחר". השבוע של השחקנית הניו יורקית ירדן שובל

 

ירדנה ארזי שוב בתמונה: פוליטיקה, מוסיקה, מחאה וחשבון נפש.
ראיון מיוחד ל-ILUSA עם הזמרת הלאומית של ישראל, ששרה לנו כבר 40 שנה ועכשיו חוזרת עם אלבום חדש, "געגועים לנח"ל". דודו חזן, עורך "ישראלים בדרום-מזרח" ומדור אטלנטה ודרמ"ז באתר, משתמש בגעגוע כדי לגלות את ירדנה ארזי מודל 2013

 

לעמוד הראשי

 

צילומי אילוסטרציה: freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה