התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - רוחניות

איך להיות גם מצליחים וגם מאושרים?
מאת: "דוקטור" נתי | פורסם: 06.05.2014 19:39
אופטימיות מציאותית - זהו המפתח החדש לאושר, לאריכות חיים ולבריאות. איזה תכונות צריך לפתח ואלו תפיסות צריך לאמץ. מחקר חדש מגדיר 'טיפוס' חדש

עצור וחייך

 

 

בשורה אחת: אופטימיות מציאותית - זהו המפתח החדש לאושר, לאריכות חיים ולבריאות.

כך טוען מחקר פסיכולוגי שהוצג בכינוס של האגודה האמריקאית לפסיכולוגיה, שנערך בהוואי.

אז מיהו מאושר? מי שמצליח לשלב תפיסה חיובית אופטימית עם פרספקטיבה ריאליסטית, פסימיסטית.

הסבירה ד"ר סופיה צ'ואו, החוקרת פסיכולוגית ארגונית באוניברסיטה הלאומית של טייוואן: "האופטימי המציאותי נהנה מהטוב שבכל העולמות. הוא משתמש בריאליזם שלו כדי לשפר את הביצועים שלו בעבודה ובתחומים אחרים, אך אינו נכנע לייאוש".

המחקר נעשה באמצעות מבחני אישיות שבוצעו ל-200 סטודנטים בטייוואן. המבחן בדק בכמה 'אשליות חיוביות' החזיקו הסטודנטים והאם מה שהניע אותם היתה העצמה אישית או המציאות.

נמצאו 2 סוגים של אופטימיים: ריאליסטים ואידיאליסטים. האופטימי המציאותי נוטה להעדיף דיוק על פני העצמה אישית, בעוד שהאופטימי הלא ריאליסטי, האידיאליסטי, נוטה לבחור בהעצמה האישית".

צ'ואו: "האופטימיים מעריכים מחשבות שגורמות להם להרגיש טוב עם עצמם, הם חיים יותר ונהנים מבריאות טובה יותר. הפסימיסטים מעדיפים תפיסה אמיתית יותר של עצמם, אך אז הם חשופים יותר לדיכאונות. אך במחקר איבחנתי אנשים שהם גם אופטימיים וגם ריאליסטיים, ואותם אנשים נטו להיות המצליחים ביותר - ובמחקר הספציפי שלנו, הם פשוט השיגו בממוצע ציונים גבוהים יותר לעומת סטודנטים פחות מציאותיים. הסיבה לכך היא שהם אינם משלים את עצמם שיוכלו להצליח מבלי ללמוד או לעבוד קשה".

מה הם תכונותיו של האופטימיים הריאליסטים המאושר?

רמות גבוהות יותר של שליטה עצמית ושליטה על מערכות היחסים הבינאישיות שלהם.

יצירתיות בפתרון בעיות. הם פועלים ע"פ תכנית ראשית, אבל יש להם תכנית חלופית ותכנית חלופית לתכנית החלופית.

לא הכל מושלם בחיים, וצ'ואו מצאה, כי האופטימיים הריאליסטים הם בעלי סבירות גבוהה יותר לסבול מחרדות לעומת חבריהם הלא מציאותיים. "הם מכירים באפשרות של כישלון, בעוד שאנשים לא מציאותיים משתמשים באשליות חיוביות כדי להרגיע את החרדות שלהם", הסבירה צ'ואו בכינוס הפסיכולוגים בהוואי.

איך הופכים לאופטימיים ריאליסטים?

צ'ואו ממליצה לאמץ תפיסה חיובית אך מציאותית, להיות בעלי נקודת מפוכחים על המציאות, ולפתח יכולת לפתור בעיות בדרכים שונות (ולא להתעקש על דרך אחת).

החכמנו.

 


שינת לילה בנפרד: טוב לבריאות ולא מזיק לזוגיות... מחקר חדש מצא, כי בני זוג שישנים במיטה אחת לא מגיעים לשלבים העמוקים של השינה, שהן שעות השינה החשובות ביותר. ואיכות הזוגיות אצל הישנים בנפרד לא נפגעת

 

כל הסיפורים החמים על ישראלים בארצות הברית: ישראלים באמריקה בחדשות, בעסקים, בחברה, בפוליטיקה, בפילנטרופיה
 

לעמוד הראשי

 

צילום: freedigitalphotos.net

 

הוסף תגובה חדשה