התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - רוחניות

לקחת נשימה: 18 טיפים שישפרו לנו את החיים
מאת: עופר סלעי | פורסם: 25.03.2016 13:41
עופר סלעי מביא מתכון פשוט לחיים טובים יותר מבלי לעבור מהפך של 360 מעלות

טיפים לחיים פשוטים ומאושרים

בואו נודה בזה: החיים הם מסובכים.

אך החיים לא מפשטים את הסיבוכים שבהם סתם כך.

אנחנו צריכים לעשות זאת כשבראשנו המטרה לחיים פשוטים יותר. אפשר לעשות זאת לבד מבלי לעבור מהפך של 360 או 180 מעלות, בעזרת 18 הכללים הבאים לחיים פשוטים וקלים. אפילו אם תעקבו רק אחרי חלק מהם, עדיין מובטח לכם שינוי לטובה בחייכם שיעזור במגוון תחומים. 

1. התעוררו 20 דקות מוקדם יותר.

אם אתם מוצאים את עצמכם ממהרים בכל בוקר, נסו לצאת מהמיטה 20-30 דקות לפני הזמן הקבוע שלכם. תופתעו כמה תוספת הדקות הזו תעזור לכם להתחיל את היום בצורה נפלאה.

2. הגיעו לפגישות 10 דקות מוקדם יותר.

קשה לאחר לפגישה כשמתכננים להקדים, והמנהג הזה יוריד מכם לחץ אדיר. יהיה לכם גם זמן לאגור מחשבות ולתכנן את הנושאים שעליהם אתם רוצים לדבר במהלך הפגישה עצמה.

3. הקדישו את מלוא תשומת הלב שלכם לכל דבר שאתם עושים.

אל תאמינו לרברבנים שטוענים כי הם יכולים לעשות הכל בו זמנית. לכולם יש בעיה להתמודד עם כמה משימות בו זמנית, או אפילו להקדיש תשומת לב לאחת בזמן שעובדים על אחרת. נסו למקד את כל תשומת הלב שלכם בנושא הדחוף ביותר. סיימו אותו והמשיכו הלאה לעניין הבא. תופתעו לגלות באיזו מהירות ויעילות ייעלמו בעיותיכם כשתפתרו אותן כל אחת בזמנה.

4. שאלו את עצמכם שאלות.

עיצרו מפעם לפעם ושאלו: "האם אני גורם לדברים להיות מסובכים יותר ממה שהם?" והוסיפו לכך "איך אני יכול לפשט את הבעיה?" לפעמים אנחנו מפספסים את הפתרון היעיל והפשוט ביותר רק מכיוון שאנחנו לא מפסיקים לחשוב בתוך הקופסא.

5. היו קשובים לעצמכם מהעתיד.

בכל פעם שצצה בעיה או מחשבה מטרידה, שאלו את עצמכם: "האם זה ישנה בעוד 5 שנים?" רוב הזמן, זה לא ישנה, אפילו לא בעוד 5 חודשים או 5 שבועות. אם אתם מוצאים את עצמכם מול הר, אולי כדאי לבדוק שהוא לא סתם גבעה קטנה.

טיפים לחיים פשוטים ומאושרים

6. כיתבו הכל.

כמעט ולא קיים זיכרון שאינו "דולף" לאחר זמן מה מהמוח. הקדישו כמה דקות לכתיבת הזיכרונות שלכם, וכך תעזרו לעצמכם לשמר אותם ותפחיתו את הלחץ לזכור אותם כמו שהם במוחכם.

7. תיהנו מהדברים הקטנים.

לפעמים אנחנו צריכים לעצור, לעצום עיניים חזק, לפתוח אותן שוב ולהרגיש באמת את הרגע שבו אנו נמצאים, את המראה שלו, את הצליל שלו, את התחושה, הריח והטעם. זוהי המשמעות של 'לחיות את הרגע' וליהנות מדברים בסיסיים שאנחנו שוכחים להקדיש להם תשומת לב.

8. אדיבות היא ברכה שחוזרת אליכם.

היו טובים כלפי אחרים. יום יבוא ואולי תהיו זקנים וחלשים, ואז תזדקקו לטוב הלב הזה בחזרה בידיעה שאתם הייתם מספיק אדיבים לאחרים, ושהם רוצים שיהיה לכם את הטוב ביותר. כך גם תפחיתו פחדים ורגשות רעים ביחס לעתיד.

9. סדרו את חייכם על ידי סידור הבית.

יש האומרים שבלאגן בבית יוצר בלאגן בראש, ולכן נסו לשמור על הבית שלכם נקי ומסודר. זה אולי נראה לא קשור, אך בית מסודר ונקי גורם לנו להרגיש טוב עם עצמנו ועוזר לנו להתרכז במה שחשוב.

10. השקיעו זמן נוסף בדברים שחשובים לכם.

במקום לקפוץ מדבר אחד לאחר, נסו להשקיע קצת זמן נוסף בפרויקטים אישיים, מערכות יחסים ועבודה. הזמן הנוסף הזה ינחיל בכם ביטחון ויעזור לכם לחשוף דברים שאולי פספסתם כשמיהרתם לסיים דברים בעבר.

11. בלו זמן עם אנשים רגועים.

אם תשקיעו זמן בבילוי עם אנשים רגועים שלא ממהרים לשום מקום בחיים, תוכלו לפשט מעט גם את חייכם. הקצב האיטי והרגוע שלהם יחלחל לתוך חייכם ואתם תלמדו את ה'טריקים' והשיטות שלהם לחיים פשוטים ונוחים.

12. בקשו עצה מאלו שהיו שם לפניכם.

כשאתם נתקלים בבעיה, זיכרו שלרוב זוהי אינה בעיה שלא קרתה למישהו אחר בתקופה כזו או אחרת. בקשו עזרה ועצה מאחרים שכבר היו במקום שבו אתם נמצאים. אין סיבה שתתביישו, משום שאחרים ישמחו לשתף אתכם בניסיון החיים שלהם.

13. שיכחו מהמושג "מושלם".

אל תנסו לעשות כל דבר בצורה מושלמת, כי בטח לא תצליחו. היפטרו מאשלית השלמוּת והתמקדו במה שטוב ואמיתי כרגע.

14. קחו נשימות עמוקות כמה פעמים ביום.

בדיוק כמו שמעשנים יוצאים להפסקות סיגריה, קחו כמה נשימות עמוקות ושחררו אותן לאוויר העולם. אתם תופתעו לגלות באיזו מהירות החרדה נעלמת כשאתם נותנים לעצמכם קצת זמן להתחבר לעצמכם ולעולם.

15. הקדישו 30 דקות מתוך סוף השבוע כדי לתכנן את השבוע שיבוא.

סוף השבוע הוא זמן נהדר להירגע ולתכנן את מה שיקרה בשבוע הבא. עשו רשימה שתעזרו לכם לזכור את מטלותיכם ומטרותיכם, וכן תעזור גם להרגיע אתכם בקשר לאתגרים הצפויים לכם בשבוע הקרוב.

16. אל תפחדו לשאול.

לפעמים, דברים שגורמים לנו לחרדות הם ברי פתרון פשוט בשאלה פשוטה. אל תפחדו לקבל תשובה שאולי לא תרצו לשמוע. בטווח הארוך זה יעזור לכם.

טיפים לחיים פשוטים ומאושרים

17. היו עצלנים לפעמים.

אם תצליחו לפשט לעצמכם את החיים במקצת, תגלו שיש לכם זמן נוסף לבצע עוד משימות רבות. במקום למלא את הזמן הזה במטלות נוספות, השתמשו בו כדי להירגע, מגיע לכם להיות קצת עצלנים לפעמים.

18. זיכרו שהחיים ארוכים יותר משאתם חושבים.

אתם כנראה תשנו את דעתכם כמה פעמים במהלך החיים, תגדלו כאנשים, תרצו דברים אחרים ותאהבו אנשים שונים, לא משנה בני כמה אתם היום. אם תקבלו את העובדה הזו, תוכלו לשים לב עד כמה דברים רבים שפעם הטרידו אתכם, כבר לא משפיעים עליכם היום.

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה