התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

סגנון חיים - רוחניות

מדריך שימושי: איך לצאת מלחץ? בעיקר אהבה.
מאת: טלי בר | פורסם: 26.07.2012 05:28
במשך שנים בהן אני עובדת על עצמי ומטפלת באחרים, למדתי וסיגלתי לי מספר דרכים וכלים בהם אני נעזרת לשמור על המרכז הפנימי שלי ואני רוצה לחלוק אותם אתכם.

Tali Bar_1.JPG

הכותבת  היא מטפלת הוליסטית אינטואיטיבית בעלת נסיון בטיפול במסאג׳ רפואי, ארומתרפי, כרניוסכרל, ביומגנטיזם  ועורכת סדנאות על בריאות גוף ונפש. טלי תשמח לענות על שאלות קוראים על גבי האתר. למשלוח שאלות באימייל לחצו כאן.

מי לא מוצא את עצמו לעיתים במצבי לחץ? הילדים? העבודה? המצב הפיננסי? הבריאות? רבים המקרים בהם חשתי את עצמי אבודה ובמצב של חוסר אונים בו שאלתי את עצמי, מדוע אני? מדוע עכשיו? לאן מפה?

ככל שהייתי רחוקה יותר מהאמת הפנימית שלי, עמוסה באמונות ובהסכמות חברתיות שהכבידו על כתפיי, כך הופיעו יותר ויותר מצבים מלחיצים שניסו להעיר אותי מתרדמתי. תפקידינו כבני אדם הוא לגדול, להתפתח ולהתרחב. אחת מהדרכים שבהם אנו יוצרים התרחבות כזו היא דרך יצירת מצבי לחץ המעוררים בנו הסתכלות פנימית ומעוררים בנו רצון לשינוי פנימי. שינויים פנימיים מהותיים יכולים להיות חיבור לרצון פנימי עמוק, ששנים התעלמנו ממנו, תקרבות נוספת לנשמה שלנו וגילוי נוסף של המתנות שלנו, שחרור האגו ועוד.

 

Tali3_2.jpg

תצלום: Shutterstock.com

במשך שנים רבות עבדתי בחברה שלא שירתה את הצרכים הכלכליים או הפנימיים שלי, חוויתי מצוקה כלכלית וחברתית. פניתי לעזרה ויעוץ מקצועי ורוחני על מנת ליצור שינוי. התחלתי בתהליך של קילוף קליפות פנימיות שהובילו לתחושת חופש פנימי ולשינוי מהותי בחיי.

כבר אז הרגשתי וידעתי שכל מה שאנו חווים בחיינו הוא מראה למה שקורה בתוכינו ושהאנרגיה שאנו משחררים לעולם חוזרת אלינו ממש כמו הד. קילוף הדפוסים ונגיעה במקום עמוק בנשמה דרש גם התקלפות פיסית של הגוף, זאת אומרת שחרור דפוסי אכילה והתחברות טוטלית לאהבה עצמית, שמחה ואור.

במשך שנה וחצי ידעתי שעלי לנקות ולשנות את תזונתי, לקלף את קליפות הגוף שיתאימו למקום הנקי בו יושבת הנשמה, אך לא הייתה שם התחייבות מלאה.

Tali4.jpgהגוף יצר תחילה סימפטומים בעייתיים קלים. כעבור מספר חודשים כשהשינוי לא נעשה באופן מלא, הסימפטומים החמירו עד כדי כאב עצום ואיתו גדל והתעצם חוסר הנוחות, עד כדי אי יכולת לעבוד עם הידיים שהם הכלי הכי חשוב ומבורך בעבודתי כמרפאה וכאמנית.בתצלום מימין: אחד הציורים של טלי בר.

למרות הקושי, אני מברכת את נשמתי ומודה לה על ההזדמנות שנתנה לי ליצור את השינוי הכי גדול בחיי ולהתברך בגדילה והתרחבות נוספת בחיי. במשך חיי כאדם שעבר תהליך וכמטפלת, למדתי וסיגלתי מספר דרכים וכלים בהם נעזרתי לשמור על המרכז הפנימי שלי. 

כשאנו חווים מצוקה אבל למרות זאת אנו מחוברים לאחד, ליקום, לאלוהים, אנו חשים שלוים ומסוגלים ביתר קלות למצוא פתרונות יצירתיים לבעיה, וההתמודדות הרבה יותר קלה. 

הנה מספר כלים, בהם מצאתי לנכון לשתף אתכם, להתמודדות יום יומית עם מצבי לחץ:

* קחו פסק זמן

Tali1_0.jpg

כשאנחנו נתקלים בבעיה בריאותית כלשהי או בבעיה  אחרת, אנו נקראים להשקיט את הרעש החיצוני ומתבקשים להתכנס לתוך עצמינו.
הדרך הכי טובה שאני מצאתי היא להיות בקרבת טבע או בים, לשבת עם עצמי ולכתוב.דרך הכתיבה ניתן לנסות להבין מה הביא אותנו למצב הזה. מהן הפעולות, המחשבות שיצרו את החוויה הזו. מה אני נדרש ללמוד כאן. מה אני רוצה כרגע לשנות? זאת אומרת אילו שינויים נדרשים ממני על מנת ליצור משהו חדש בחיי.
בכולנו קיים הניצוץ האלוהי וכל אחד מאיתנו יכול לברוא את המציאות של עצמו. לכן אנו נותנים לעצמינו תמיד תזכורות שאנחנו אחראים לחיינו. 

תצלום: Shutterstock.com 

* נישמו

נשימות עמוקות מרגיעות ומנקות את האנרגיה הקשה שמתלווה למצבי לחץ.
קחו שאיפה מהאף לאזור הבטן ונשפו מהפה מספר פעמים, הקלה תורגש מידית. נשימה אף מחברת אותנו להקשבה עמוקה לנשמה.

* שמנים אתריים

קיימים מספר שמנים אתריים, רפואיים, טבעיים המקלים על גופינו ונשמתינו.
הנה מספר שמנים שמומלצים שיהיו בהישג ידכם:
לבנדר - שמן מרגיע מאד ואוזר לאיזון.
לימון - מטהר ונותן תחושה של חיות והתרוממות רוח.
פפרמינט - מרגיע ועוזר מפני התקפי חרדה.
ארז 
(Cedar) -מרגיע ומקנה תחושת הרמוניה.

רצוי מאד  לבדוק מאין באים השמנים ומה הם מכילים. רבים מהשמנים שקיימים בשוק מכילים כימיקלים ואינם עוצמתיים בשל כך.
השימוש בשמנים הוא פשוט מאד והאפקט הוא מהיר:
שמים מספר טיפות על כרית היד ומריחים. ניתן אף לשים באזורי הרקות, על הצוואר ואף לטפטף על הלשון.

* אהבה

Tali2.jpgבזמנים מאתגרים חשוב להזין את עצמנו בהרבה אהבה. לכל אחד ואחת מכם יש את ההגדרה הפרטית שלכם. הנה מספר דרכים כלליות ורעיונות שאני מצאתי המחברים לאהבה:

* רצוי לא לכעוס ולבקר את עצמנו גם אם לכאורה נעשתה שגיאה.
* קבלו טיפול מפנק שכולל מגע (מסאג׳, שיאצו, טיפול בשמנים וכו...)
* בקשו מבת/בת הזוג או חבר/ה שיכינו לכם ארוחה מזינה או מפנקת.
* בקשו עזרה ותנו לאלה שאוהבים אתכם הזדמנות לתת לכם.
* צאו להליכה בטבע.
* עשו מדיטציה ויוגה.
* דברו עם אדם קרוב שאתם יודעים שהוא יקשיב באמת ללא שיפוטיות.
* עשו כל דבר שירים את רוחכם... תצלום: Shutterstock.com

הדבר הכי חשוב זה לשמור על גישה חיובית על מנת ליצור הקשבה להזדמנויות החדשות שמגיעות עבורינו. מניסיוני, כל דבר שקורה הוא לטובה. כמה כח יש לאמונה הזו? אם אנחנו מבינים כי יש לכל מצב בחיינו תכלית, אנו מבינים כי כל שקורה תכליתו לתת לנו מתנה גדולה!

פרטים על הסדנה הבאה שמנחה טלי בר:

TaliBarworkshop.jpg

 

 

הוסף תגובה חדשה